Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Christopher Hampton z kolejna adaptacją. Powstaje serial z konfliktem o Tajwan w tle

ITV zamówił sześcioodcinkową adaptację wojennej powieści J.G. Farrella The Singapore Grip. Prace nad serialem już trwają.

Książka, na której podstawie ma opierać się seria, została opublikowana 1978 roku. Jest częścią trylogii, na którą składają się jeszcze Troubles i The Siege of Krishnapur. Akcja rozgrywa się podczas II Wojny Światowej. Opowiada historię brytyjskiej rodziny, żyjącej w Singapurze. Ich spokojne i dostatnie życie zostaje zakłócone przez japońską inwazję.

-
weekend
-

Serial zostanie nakręcony w tym roku na Dalekim Wschodzie i ma być dystrybuowany międzynarodowo. Wyprodukują go dyrektor kreatywną Mammoth Screen Rebbeca Keane i szef wytwórni Damien Timmer. Mammoth Screen jest znana z produkcji takich seriali jak Poldark i Wiktoria. Hampton, który jest autorem scenariusza, w 1988 roku otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany za film Niebezpieczne związki.

Polly Hill z ITV powiedziała: The Singapore Grip to obraz społeczeństwa, które nie potrafi pogodzić się z tym, że ich świat się rozpada. Jestem zachwycona, ponieważ będę pracować z Christopherem Hamptonem i to nasza stacja pokażę wspaniałą adaptację niezwykłej powieści J.G Farrella.

Hampton dodał: Jako wielki fan, a równocześnie przyjaciel J.G.Farrella jestem niezwykle szczęśliwy z tego, że to mnie zostało powierzone zadanie adaptacji The Singapore Grip.

Farrell i Hampton to jedni z najlepszych pisarzy, jakich ten kraj kiedykolwiek dał światu. Czterdzieści lat od wydania, przeniesienie The Singapore Grip na ekran to projekt, który jest naszą wspólną pasją. To wyjątkowa powieść, a Christopher Hampton stworzył na jej podstawie unikalny scenariusz. Praca przy tym projekcie to niezwykły przywilej i mamy nadzieję, że ta egzotyczna seria będzie dla widzów czymś niezapomnianym.-dodał Timmer.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: fb.com/itv

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers: Wojna bez granic – kto…

Chcemy przedstawić Wam listę tych postaci z MCU, które przetrwały pstryknięcie palcami Thanosa w filmie…

Adam Siennica
-

Epickie widowisko Netflixa. Zwiastun filmu Król…

Król wyjęty spod prawa to nowa oryginalna superprodukcja Netflixa opowiadająca o królu Szkocji walczącym z…

Piotr Piskozub
-

Seksistowskie okładki komiksów? Artystka je przerobiła,…

Hinduska artystka postanowiła sparodiować okładki komiksów, przedstawiając w swoich pracach mężczyzn w pozach zazwyczaj przypisywanych…

Paweł Krzystyniak
-

Polska konkurencja dla serii Battlefield? Zobacz…

Materiał, który trafił do sieci z okazji targów Gamescom 2018 pozwala zapoznać się z tym,…

Paulina Wiśniewska
spoilery
-

The 100 – dobry serial, który…

Co się stanie, kiedy na wyniszczoną po apokalipsie Ziemię wyślę się setkę młodych kryminalistów, aby…

Michalina Reda
-

Insatiable: sezon 1 – recenzja

Insatiable to nowy serial Netflixa, który jeszcze przed premierą wywoływał duże kontrowersje. Czy warto obejrzeć?…

Ocena recenzenta:
5

Co o tym sądzisz?