Christopher Hampton z kolejna adaptacją. Powstaje serial z konfliktem o Tajwan w tle

ITV zamówił sześcioodcinkową adaptację wojennej powieści J.G. Farrella The Singapore Grip. Prace nad serialem już trwają.

Książka, na której podstawie ma opierać się seria, została opublikowana 1978 roku. Jest częścią trylogii, na którą składają się jeszcze Troubles i The Siege of Krishnapur. Akcja rozgrywa się podczas II Wojny Światowej. Opowiada historię brytyjskiej rodziny, żyjącej w Singapurze. Ich spokojne i dostatnie życie zostaje zakłócone przez japońską inwazję.

-
weekend
20 -

Serial zostanie nakręcony w tym roku na Dalekim Wschodzie i ma być dystrybuowany międzynarodowo. Wyprodukują go dyrektor kreatywną Mammoth Screen Rebbeca Keane i szef wytwórni Damien Timmer. Mammoth Screen jest znana z produkcji takich seriali jak Poldark i Wiktoria. Hampton, który jest autorem scenariusza, w 1988 roku otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany za film Niebezpieczne związki.

Polly Hill z ITV powiedziała: The Singapore Grip to obraz społeczeństwa, które nie potrafi pogodzić się z tym, że ich świat się rozpada. Jestem zachwycona, ponieważ będę pracować z Christopherem Hamptonem i to nasza stacja pokażę wspaniałą adaptację niezwykłej powieści J.G Farrella.

Hampton dodał: Jako wielki fan, a równocześnie przyjaciel J.G.Farrella jestem niezwykle szczęśliwy z tego, że to mnie zostało powierzone zadanie adaptacji The Singapore Grip.

Farrell i Hampton to jedni z najlepszych pisarzy, jakich ten kraj kiedykolwiek dał światu. Czterdzieści lat od wydania, przeniesienie The Singapore Grip na ekran to projekt, który jest naszą wspólną pasją. To wyjątkowa powieść, a Christopher Hampton stworzył na jej podstawie unikalny scenariusz. Praca przy tym projekcie to niezwykły przywilej i mamy nadzieję, że ta egzotyczna seria będzie dla widzów czymś niezapomnianym.-dodał Timmer.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: fb.com/itv

Najlepsze z 24h

naEKRANIE
0 -

TOP 10: Najlepsze seriale – styczeń…

Nasi redaktorzy i recenzenci z końcem każdego miesiąca wybierają najlepsze seriale. To, co w danym…

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – lepsze…

W sieci pojawiło się zdjęcie zabawki promocyjnej z filmu Avengers: Wojna bez granic, które pozwala…

Piotr Piskozub
0 -

Shazam! – nawiązanie do Jokera i…

W sieci pojawiło się zdjęcie z planu filmu Shazam!, na którym możemy odnaleźć drobne nawiązanie…

Piotr Piskozub
0 -

Czarna Wdowa – Chris Evans potwierdza…

Odtwórca roli Kapitana Ameryki w Kinowym Uniwersum Marvela, Chris Evans, potwierdził plany na stworzenie samodzielnego…

Adam Siennica
0 -

Box Office: Czarna Pantera notuje o…

Wczoraj informowaliśmy, że według szacunkowych wyników Czarna Pantera w 3 dni zbierze w USA 192…

0 -

Kingdom Come: Deliverance – recenzja gry

Warhorse Studios przedstawia nam grę RPG wychodząca poza znany schemat fantasy czy S-F. W „Kingdom…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?