Co z Bloodborne 2? Szef From Software komentuje

Hidetaka Miyazaki udzielił wywiadu, w którym wspominano o Bloodborne 2. Wygląda jednak na to, że na sequel będziemy musieli poczekać.

Hidetaka Miyazaki udzielił wywiadu, w którym wspominano o Bloodborne 2. Wygląda jednak na to, że na sequel będziemy musieli poczekać.

Bloodborne uznawane jest przez wielu graczy nie tylko za jeden z najlepszych tytułów na PlayStation 4, ale też i najlepsze dzieło From Software, czyli ekipy odpowiedzialnej m.in. za serię Dark Souls. Chwalono wymagający gameplay, a także świetną oprawę audiowizualną i wyjątkową, mroczną atmosferę. Nic więc dziwnego, że fani od dłuższego czasu wyczekują informacji na temat sequela.

Hidetaka Miyazaki, szef studia From Software udzielił wywiadu dla serwisu GameSpot Brasil i wypowiedział się na temat kilku rzeczy, które chciałby zmienić w Bloodborne - wymieniając m.in. Lochy Kielicha i Krwawe Klejnoty. Przeprowadzający wywiad dziennikarz zasugerował, że tego typu zmiany można wprowadzić w Bloodborne 2. Miyazaki zareagował na to śmiechem i odparł, że decyzja o stworzeniu tej gry nie należy do niego. Chodzi oczywiście o to, że marka jest w rękach Sony i to oni mają w tej sprawie decydujący głos.

Najprawdopodobniej jednak zapowiedzi kontynuacji nie doczekamy się w najbliższym czasie. Obecna generacja konsol dobiega końca i trudno oczekiwać, by Sony zapowiedziało tak duży tytuł jeszcze na PlayStation 4 - Bloodborne 2, jeśli powstanie, trafi już prawdopodobnie na PS5. Również studio From Software jest teraz zajęte pracą nad innym projektem - Elden Ring, które zostało zapowiedziane na E3 2019.

Źródło: dualshockers.com / fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV