ColecoVision wprowadza na rynek pełnowymiarowy automat arcade z 40 klasycznymi grami
Minęły już cztery dekady odkąd amerykańska konsola ColecoVision sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy, żeby w 1984 roku zniknąć z rynku, ale nie z pamięci fanów retro.
Minęły już cztery dekady odkąd amerykańska konsola ColecoVision sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy, żeby w 1984 roku zniknąć z rynku, ale nie z pamięci fanów retro.
Produkt ColecoVision skierowany jest raczej do tych zamożniejszych entuzjastów retrogrania. Nowy automat to pełnowymiarowy kredens arcade opracowany we współpracy z American Gear Company, firmą z siedzibą w Utah specjalizującą się w sprzęcie arcade i sportowym do aktywności na świeżym powietrzu. Szafka jest fabrycznie wyposażona w 40 klasycznych gier ColecoVision, a także obsługuje projekt open-source (MAME), który pozwala użytkownikom dodawać dodatkowe gry z innych platform, w tym konsol NES, SNES, Sega Genesis i PlayStation.
Kredens wykonana jest z brzozy, waży ponad 72 kg i ma wymiary 67 cm (głębokość) x 88 cm (szerokość) x 169 cm (wysokość) i ma wbudowany 32-calowy ekran HD zapewniający „nasyconą grafikę”. System jest wyposażony w wymienne joysticki, klasyczne przyciski Suzo-Happ oraz trackball, wszystko umieszczone na malowanym proszkowo stalowym panelu, co zapewniający autentyczne wrażenia z gry na automacie.
Firma twierdzi, że maszyna jest również skalowalna, umożliwiając użytkownikom dodawanie akcesoriów, takich jak pokrętła, kierownice i pistolety. Z kolei łączność Bluetooth umożliwia korzystanie z kontrolerów bezprzewodowych dzięki czemu łatwo urządzić wieczór gier arcade dla nawet czterech graczy.
Kredens arcade ColecoVision wyposażony jest w łączność Wi-Fi, co umożliwia pobieranie, aktualizacje, grę online, aktualne tabele wyników i wiele więcej. Inne dodatki obejmują natywną obsługę różnych proporcji ekranu, shadery do dostosowywania wyglądu ekranu, zapisywanie stanów gry, a także wbudowany subwoofer.
Automat ColecoVision można już zamawiać, ale zdecydowanie nie jest to tani sprzęt. Cena 32-calowego modelu wynosi 2300 dolarów (ok. 9000 zł); a z mniejszym 24-calowym wyświetlaczem kosztuje 1950 dolarów (ok. 7600 zł). Dostępny 10-procentowy kod rabatowy tylko nieznacznie może złagodzić szok dla portfela. Urządzenie objęte jest trzyletnią gwarancją.
Dla porównania, standardowy 32-calowy automat retro od The Arcade Guys kosztuje 1494 dolarów (ok. 5800 zł), a ogromny model dla czterech graczy z 55-calowym ekranem kosztuje aż 2995 dolarów (11 700 zł). W przypadku automatów od obu firm podane ceny nie obejmują transportu do Polski.
Źródło: Opracowanie własne/TechSpot
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1975, kończy 49 lat
ur. 1945, kończy 79 lat