Przeczytaj w weekend

Conan Barbarzyńca powraca. Najlepszy reżyser Gry o tron robi serial

Platforma Amazon oficjalnie ogłasza plany na realizację serialu o Conanie opartego na książkach Roberta E. Howarda. Wyjawiono pierwsze informacje.

Platforma Amazon oficjalnie ogłasza plany na realizację serialu o Conanie opartego na książkach Roberta E. Howarda. Wyjawiono pierwsze informacje.

Adam Siennica

Adam Siennica

Amazon oficjalnie ogłosił plany na realizację serialu, którego bohaterem będzie Conan Barbarzyńca z książek Robert E. Howard. Jego twórcą i scenarzystą będzie Ryan Condal. Ma on na koncie serial Colony oraz scenariusz filmu Hercules.

Ściśle z Condalem pracować będzie Miguel Sapochnik, który jest uważany za najlepszego reżysera Game of Thrones. Zdobył on uznanie tworząc najlepsze bitwy z hitu HBO, czyli mówimy o odcinkach Hardhome oraz Battle of the Bastards. Sapochnik ma stanąć za kamerą odcinków. Razem z nimi pracować ma Warren Littlefield, który był producentem wykonawczym seriali The Handmaid's Tale oraz Fargo.

W opisie serialu czytamy, że Conan zostaje zabrany ze swojego domu. Musi się mierzyć z tajemniczą i zdradziecką cywilizacją, w której szuka swojego miejsca, ale cały świat traktuje go jako bezmyślnego barbarzyńcę.

Wszystko wskazuje na to, że plany Amazonu ostatecznie przekreślają The Legend of Conan. Arnold Schwarzenegger w połowie ubiegłego roku mówił, że jeszcze projekt jest w fazie realizacji. W ogłoszeniu serialu nie ma żadnej informacji o ewentualnym związku z filmami, więc możemy to wykluczyć. A to z uwagi na to, że twórcy obiecują wierność pierwowzorowi literackiemu i wizji pisarza na historię barbarzyńcy.

Condal i Sapochnik przyznają, że od wielu lat są wielkimi fanami postaci stworzonej przez Howarda oraz jego książkowych opowieści. Dlatego wspólnie wzięli się za ten projekt.

Nie jest to pierwsza przygoda Conana na małym ekranie. Ralf Moeller grał go w serialu Conan z 1997 roku. Ogłoszenie projektu jest częścią planu platformy Amazon, by podbić rynek serialów fantasy po zakończeniu Gry o tron. Pracują też nad serialem opartym na książkach Tolkiena osadzonych w świecie Władcy Pierścieni.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV