Conarium – horror na podstawie twórczości Lovercrafta zmierza na konsole

Twórcy gry Conarium szykują się do premiery swojego produktu na sprzętach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Twórcy gry Conarium szykują się do premiery swojego produktu na sprzętach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Firmy Zoetrope Interactive i Iceberg Interactive, poinformowały że ich nowa gra Conarium, która oparta jest na twórczości Howarda Philipsa Lovecrafta, trafi niebawem na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Gry możemy spodziewać się już w przyszłym miesiącu. Na dokładną datę trzeba jednak poczekać.

Conarium w dużej mierze opiera się na opowiadaniu W górach szaleństwa, aczkolwiek nie jest to wierne przeniesienie oryginału. W grze wcielimy się w postać naukowca, który wyrusza na arktyczną ekspedycję. Rozgrywka prowadzona będzie z perspektywy oczu bohatera, a całość utrzymana jest w klimacie psychologicznego horroru.

Produkcja oryginalnie ukazała się 6 czerwca 2017 r. tylko na komputerach PC. Gra ciepło została przyjęta przez recenzentów. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 71/100 (na podstawie 23 branżowych recenzji). Podobna nota widnieje na agregatorze recenzji Opencritic. Warto więc dać szansę grze, szczególnie, że produkcji bazujących na twórczości H. P. Lovercrafta aż tak wiele nie ma, a w szczególności na konsolach.

Ostatnią taką grą była Call of Cthulhu, która całkiem udanie się obroniła (patrz nasza recenzja)

Źródło: youtube.com / fot. Iceberg Interactive

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV