Tag: H.P. Lovecraft

Tymoteusz Wronka
-

Nienazwane: kolejna propozycja dla fanów H.P. Lovecrafta

Wkrótce do księgarń trafi nowy wybór opowiadań H.P. Lovecrafta. Tym razem fani otrzymają nieco mniej znane teksty Samotnika z Providance.

Tymoteusz Wronka
-

Macki Lovecrafta – jak popkultura czerpie pełnymi mackami z...

Niewielu jest twórców, którzy odcisnęli tak wyraźne piętno na kulturze masowej. Przyglądamy się jak daleko sięgają macki H.P. Lovecrafta i stworzonej przez niego mitologii Cthulhu.

-
Tymoteusz Wronka
-

Reanimator powraca. Słynny film grozy czerpiący z Lovecrafta...

Kilkuetapowa produkcja Herbert West: Reanimator ma przypomnieć widzom twórczość Lovecrafta i głośny horror Stuarta Gordona.

Kamil Dachnij
weekend
-

Groza spoza czasu! Filmowe adaptacje H. P. Lovecrafta

Aż trudno uwierzyć, że autor, który żył ledwie czterdzieści sześć lat może mieć taki wpływ na popkulturę. Do dorobku Howarda Philipsa Lovecrafta odwołują się kolejne…

Tymoteusz Wronka
-

Wkrótce nowy wybór opowiadań grozy H.P. Lovecrafta

W górach szaleństwa i inne opowieści to nowy na naszym rynku zbiór zawierający opowiadania klasyka grozy, Howarda Phillipsa Lovecrafta.

Krzysztof Lewandowski
-
Tymoteusz Wronka
-

Mity Cthulhu H.P. Lovecrafta kanwą dla serialu

Fani twórczości mistrza grozy H.P. Lovecrafta i stworzonej przez niego mitologii Cthulhu doczekają się serialowej ekranizacji. Przeczytajcie o szczegółach projektu.

Tymoteusz Wronka
-

Zapowiedź planszówki „Studium w szmaragdzie”

W październiku ukaże się w Polsce gra "Studium w szmaragdzie" na podstawie opowiadania Neila Gaimana. Świat gry łączy elementy prozy H.P. Lovecrafta i Arthura Conan…

-

„Providence”: Alan Moore i świat H.P. Lovecrafta

W maju do sprzedaży trafi pierwszy zeszyt nowej serii komiksowej Alana Moore'a, "Providence", która będzie fabularnie powiązana z opublikowanym w 2011 roku "Neonomiconem".