Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Coraz więcej plotek na temat Nvidii GeForce GTX 1180

O premierze kolejnej generacji GeForce'ów słyszy się od dawna. Od kilku miesięcy w sieci pojawiały się przecieki sugerujące, że już za chwilę sprzęt trafi na rynek. I wiele wskazuje na to, że wkrótce te przepowiednie mogą się sprawdzić.
UWAGA! Ta treść to plotka, czyli może okazać się prawdą, ale nie musi.

Na długo przed wakacjami pierwsi informatorzy branżowi sugerowali, że pojawienie się nowych kart Nvidii jest kwestią tygodni, a nie miesięcy. Czas weryfikował te spekulacje, raz po raz obalając kolejne domniemane przecieki. Ale tym razem na rychłą premierę GeForce’a serii 11 wskazują zbyt istotne plotki, aby przejść obok nich obojętnie.

Zacznijmy od oficjalnych wieści. Otóż Nvidia zaprosiła dziennikarzy odwiedzających  Gamescom 2018 w Niemczech na konferencję prasową, która odbędzie się 20 sierpnia. Nie upubliczniono tematu spotkania, ale nikt chyba nie poczułby się zaskoczony, gdyby mówiono na nim o następcach kart graficznych z serii 10. Zwłaszcza że konferencję reklamuje się następującym sloganem:

Zaprezentujemy nowe, ekskluzywne fragmenty rozgrywki z najgorętszych gier najbliższych miesięcy. Na scenie pojawią się najwięksi światowi deweloperzy oraz kilka spektakularnych niespodzianek!

Szefostwo Nvidii tak często zaprzeczało plotkom o premierze nowej generacji kart graficznych, że zaprezentowanie ich podczas Gamescomu faktycznie byłoby spektakularną niespodzianką. W końcu nie raz przekonywano nas, że jest zbyt wcześnie, aby mówić o ich premierze.

-
-

Ale na samej konferencji nie kończą się poszlaki sugerujące, że debiut GeForce’a GTX 1180 jest tuż-tuż. Otóż okazuje się, że w kodzie źródłowym oprogramowania diagnostycznego AIDA64 znaleziono urządzenie opisane jako 1e87 GV1040 [GeForce GTX 1180]. Nie jest to oczywiście ostateczny dowód na to, że premiera modelu GTX 1180 nastąpi właśnie 20 sierpnia, ale zbieżność obu wydarzeń raczej nie jest przypadkowa.

Jeśli tym razem plotki potwierdzą się, wszyscy gracze powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Nawet jeśli nie będą chcieli zainwestować w nową superwydajną kartę graficzną od Nvidii małej fortuny, cena podzespołów poprzedniej generacji ma szansę w końcu spaść do znacznie przystępniejszego poziomu.

Źródło: Pocket-lint / Zdjęcie: Nvidia

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

X-Men i Deadpool w MCU? Co…

20 marca o godzinie 17:02 w życie wchodzi umowa, na mocy której 21st Century Fox…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – wyciekły kolejne…

Kolejne materiały promujące film Avengers: Koniec gry trafiły do sieci. Przedstawiają one tytułowych bohaterów i…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Michalina Reda
-

John Wick 3 – plakaty z…

John Wick 3 to nadchodząca część znanej serii akcji. Zobaczcie plakaty z głównymi bohaterami, które…

Michalina Reda
-

Star Trek: Discovery – co dalej…

Star Trek: Discovery jest w trakcie emisji 2. sezonu, a przed nami premiera 10. odcinka.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.