Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Coraz więcej plotek na temat Nvidii GeForce GTX 1180

O premierze kolejnej generacji GeForce'ów słyszy się od dawna. Od kilku miesięcy w sieci pojawiały się przecieki sugerujące, że już za chwilę sprzęt trafi na rynek. I wiele wskazuje na to, że wkrótce te przepowiednie mogą się sprawdzić.
UWAGA! Ta treść to plotka, czyli może okazać się prawdą, ale nie musi.

Na długo przed wakacjami pierwsi informatorzy branżowi sugerowali, że pojawienie się nowych kart Nvidii jest kwestią tygodni, a nie miesięcy. Czas weryfikował te spekulacje, raz po raz obalając kolejne domniemane przecieki. Ale tym razem na rychłą premierę GeForce’a serii 11 wskazują zbyt istotne plotki, aby przejść obok nich obojętnie.

Zacznijmy od oficjalnych wieści. Otóż Nvidia zaprosiła dziennikarzy odwiedzających  Gamescom 2018 w Niemczech na konferencję prasową, która odbędzie się 20 sierpnia. Nie upubliczniono tematu spotkania, ale nikt chyba nie poczułby się zaskoczony, gdyby mówiono na nim o następcach kart graficznych z serii 10. Zwłaszcza że konferencję reklamuje się następującym sloganem:

Zaprezentujemy nowe, ekskluzywne fragmenty rozgrywki z najgorętszych gier najbliższych miesięcy. Na scenie pojawią się najwięksi światowi deweloperzy oraz kilka spektakularnych niespodzianek!

Szefostwo Nvidii tak często zaprzeczało plotkom o premierze nowej generacji kart graficznych, że zaprezentowanie ich podczas Gamescomu faktycznie byłoby spektakularną niespodzianką. W końcu nie raz przekonywano nas, że jest zbyt wcześnie, aby mówić o ich premierze.

-
-

Ale na samej konferencji nie kończą się poszlaki sugerujące, że debiut GeForce’a GTX 1180 jest tuż-tuż. Otóż okazuje się, że w kodzie źródłowym oprogramowania diagnostycznego AIDA64 znaleziono urządzenie opisane jako 1e87 GV1040 [GeForce GTX 1180]. Nie jest to oczywiście ostateczny dowód na to, że premiera modelu GTX 1180 nastąpi właśnie 20 sierpnia, ale zbieżność obu wydarzeń raczej nie jest przypadkowa.

Jeśli tym razem plotki potwierdzą się, wszyscy gracze powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Nawet jeśli nie będą chcieli zainwestować w nową superwydajną kartę graficzną od Nvidii małej fortuny, cena podzespołów poprzedniej generacji ma szansę w końcu spaść do znacznie przystępniejszego poziomu.

Źródło: Pocket-lint / Zdjęcie: Nvidia
 

 

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

303. Bitwa o Anglię – recenzja…

Czekaliśmy aż zagraniczni filmowcy zaczną interesować się heroizmem polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej…

Ocena recenzenta:
5
Michalina Reda
-

Fatalne otwarcie nowego filmu Spaceya. Zarobił…

Billionaire Boys Club to prawdopodobnie ostatni film z udziałem Kevina Spaceya. Produkcja właśnie weszła do…

Michalina Reda
-

Thor: Ragnarok – takie plakaty rozdano…

Na zakończenie zdjęć do filmu Thor: Ragnarok, ekipa i aktorzy dostali w prezencie świetne plakaty.…

Michalina Reda
-

Homer Simpson w prawdziwym życiu. Zobacz…

Miguel Vasquez to artysta, który tworzy trójwymiarowe modele znanych kreskówkowych bohaterów. Jego wizja Homera Simpsona…

Adam Siennica
-

Excalibur, dinozaury i podróże w czasie.…

Do sieci trafił nowy zwiastun filmu Ostatnie Rekinado: Ząb czasu. Jest to ostatnia odsłona popularnej…

Michalina Reda
-

Predator – zobacz nowy dynamiczny spot…

Trwa promocja nadchodzącego filmu Predator, a do sieci trafił kolejny spot promocyjny. Zobaczcie wideo.

Co o tym sądzisz?