Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

GeForce Now dla Nvidii Shield ewoluuje

Nvidia zdecydowała zmienić sposób funkcjonowania usługi GeForce Now dla Shielda TV. Wkrótce będzie działał dokładnie tak, jak na komputerach.

Trzeba przyznać, że Nvidia nieźle namieszała z GeForce Now. Kiedy zadebiutowała na pudełku Shield TV, reklamowano ją jako coś w rodzaju Netfliksa dla gier. W zamian za stałą miesięczną opłatę dostawaliśmy nieograniczony dostęp do dość obszernej biblioteki gier, w której można było znaleźć zarówno gry typowo imprezowe, jak i poważniejsze produkcje klasy AAA. Shield TV jawił się jako doskonały sprzęt dla mniej zaangażowanych graczy, którzy lubią pograć od czasu do czasu i nie zależy im na ogrywaniu najnowszych tytułów w dniu ich światowej premiery.

Później pojawił się GeForce Now na pecety i Maca, który okazał się czymś zgoła odmiennym. Usługę zaprojektowano z myślą o graczach, którzy chcieliby odpalić popularne tytuły w doskonałej jakości, ale ich komputer ma już swoje lata i po prostu nie nadaje się do grania. Tu płacilibyśmy nie tyle za dostęp do biblioteki tytułów lecz za możliwość wykorzystania mocy obliczeniowej serwerów usługodawcy. Nvidia postanowiła w końcu ujednolicić swoje portfolio – GeForce Now ma funkcjonować na Shieldzie dokładnie tak jak na pecetach.

-
-

Oznacza to, że już wkrótce posiadacze Shielda będą mogli odpalić na telewizorze jedną z 225 gier, które mają na swoim koncie na Steam lub Uplay. Nie zmieni się za to komfort korzystania z usługi GeForce Now. Gry wciąż będą odpalały się po kilkunastosekundowym rozruchu, nasz postęp zapiszemy w chmurze, a za pośrednictwem kontrolera będziemy mogli błyskawicznie udostępniać rozgrywkę w internecie. Bez problemu uruchomimy także najbardziej wymagające gry takie jak Wiedźmin 3 przy wysokiej jakości grafiki, bez konieczności inwestowania w najnowsze – i najdroższe – karty graficzne.

Niestety, połączenie obu usług oznacza także, że posiadacze Shielda nie będą mieli już dostępu do biblioteki kilkudziesięciu tytułów w ramach subskrypcji. Jeśli zechcą zagrać w jakąś grę, będą musieli ją kupić. Na razie nie wiadomo, kiedy ta zmiana zostanie wprowadzona, ani ile przyjdzie nam za to zapłacić.

Aktualizacja: Nvidia poinformowała, że użytkownicy GeForce Now na Shieldzie jeszcze przez kilka miesięcy będą mogli korzystać z dostępu do biblioteki darmowych tytułów. Do końca 2018 roku firma nie planuje wycofywać tej usługi.

Źródło: Źródło: engadget.com / Zdjęcie: Nvidia
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Dawid Muszyński
-

Odwróceni. Ojcowie i Córki: odcinek 1…

Po 12 latach Odwróceni wracają. Czy jest to powrót na miarę pierwszego sezonu? Przeczytajcie naszą…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.