Repertuar kin Nowość Program TV

GeForce Now dla Nvidii Shield ewoluuje

Nvidia zdecydowała zmienić sposób funkcjonowania usługi GeForce Now dla Shielda TV. Wkrótce będzie działał dokładnie tak, jak na komputerach.

Trzeba przyznać, że Nvidia nieźle namieszała z GeForce Now. Kiedy zadebiutowała na pudełku Shield TV, reklamowano ją jako coś w rodzaju Netfliksa dla gier. W zamian za stałą miesięczną opłatę dostawaliśmy nieograniczony dostęp do dość obszernej biblioteki gier, w której można było znaleźć zarówno gry typowo imprezowe, jak i poważniejsze produkcje klasy AAA. Shield TV jawił się jako doskonały sprzęt dla mniej zaangażowanych graczy, którzy lubią pograć od czasu do czasu i nie zależy im na ogrywaniu najnowszych tytułów w dniu ich światowej premiery.

Później pojawił się GeForce Now na pecety i Maca, który okazał się czymś zgoła odmiennym. Usługę zaprojektowano z myślą o graczach, którzy chcieliby odpalić popularne tytuły w doskonałej jakości, ale ich komputer ma już swoje lata i po prostu nie nadaje się do grania. Tu płacilibyśmy nie tyle za dostęp do biblioteki tytułów lecz za możliwość wykorzystania mocy obliczeniowej serwerów usługodawcy. Nvidia postanowiła w końcu ujednolicić swoje portfolio – GeForce Now ma funkcjonować na Shieldzie dokładnie tak jak na pecetach.

-
-

Oznacza to, że już wkrótce posiadacze Shielda będą mogli odpalić na telewizorze jedną z 225 gier, które mają na swoim koncie na Steam lub Uplay. Nie zmieni się za to komfort korzystania z usługi GeForce Now. Gry wciąż będą odpalały się po kilkunastosekundowym rozruchu, nasz postęp zapiszemy w chmurze, a za pośrednictwem kontrolera będziemy mogli błyskawicznie udostępniać rozgrywkę w internecie. Bez problemu uruchomimy także najbardziej wymagające gry takie jak Wiedźmin 3 przy wysokiej jakości grafiki, bez konieczności inwestowania w najnowsze – i najdroższe – karty graficzne.

Niestety, połączenie obu usług oznacza także, że posiadacze Shielda nie będą mieli już dostępu do biblioteki kilkudziesięciu tytułów w ramach subskrypcji. Jeśli zechcą zagrać w jakąś grę, będą musieli ją kupić. Na razie nie wiadomo, kiedy ta zmiana zostanie wprowadzona, ani ile przyjdzie nam za to zapłacić.

Aktualizacja: Nvidia poinformowała, że użytkownicy GeForce Now na Shieldzie jeszcze przez kilka miesięcy będą mogli korzystać z dostępu do biblioteki darmowych tytułów. Do końca 2018 roku firma nie planuje wycofywać tej usługi.

Źródło: Źródło: engadget.com / Zdjęcie: Nvidia

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Te bohaterki rzucą na Was urok.…

W sieci pojawiły się nowe prace Chrissie Zullo, cenionej wśród miłośników popkultury artystki, która lubuje…

Piotr Piskozub
-

Lubicie czy nie, ale te figurki…

Do sieci trafiły już zdjęcia figurek kolekcjonerskich z najnowszej serii od DC Collectibles.

Piotr Piskozub
-

[SDCC 2018] Aquaman – poznajcie kolejnego…

Na Comic-Conie w San Diego pojawiło się kilka przedmiotów promujących film Aquaman - między innymi…

Adam Siennica
-

[SDCC 2018] Krwawa jatka i przekleństwa…

Ruszamy z San Diego Comic-Con na poważnie. Oto mroczny zwiastun serialu Titans opartego na komiksach…

Piotr Piskozub
-

Masz 4 tysiące dolarów? Zadrapana tarcza…

Marvel uruchomił nową linię sprzedażową przedmiotów z MCU - wśród nich znajdziemy tarczę Kapitana Ameryki…

Adam Siennica
-

Ostatni Jedi – ten plakat zaświeci…

Artysta Mark Englert stworzył prawdziwie magiczny plakat filmu Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi. Zobaczcie galerię.

Co o tym sądzisz?