Czarny mercedes: kryminał Janusza Majewskiego w okładce filmowej

Czarny mercedes w kinach zadebiutuje w październiku. Już teraz ukazała się książka w okładce filmowej.

Czarny mercedes w kinach zadebiutuje w październiku. Już teraz ukazała się książka w okładce filmowej.

4 października zadebiutuje filmowy kryminał retro zatytułowany Czarny Mercedes. W rolach głównych wystąpią Maria Debska, Artur Żmijewski, Aleksandar Milicevic, Andrzej Zielinski, Boguslaw Linda, Sonia Bohosiewicz i Andrzej Seweryn.

Reżyserem filmu jest Janusz Majewski, który ekranizuje swoją własną powieść. Czarny Mercedes ukazał się po raz pierwszy w 2016 roku. 

Wydawnictwo Marginesy wydało dziś nową edycję Czarnego mercedesa z okładką filmową. Oto okładka i opis książki:

Czarny mercedes - okładkaŹródło: Marginesy

Jest rok1939. Ginie młoda kobieta ukrywana przez mecenasa Karola Holzera. Sprawę ma rozwikłać nadkomisarz Rafał Król, funkcjonariusz policji granatowej, współpracującej z Niemcami, ale także zaprzysiężony żołnierz polskiego podziemia, wykonujący jego rozkazy. Równoległe dochodzenie prowadzi Kluge, radca kryminalny Kripo. Obaj uważają się za apolitycznych profesjonalistów, więc nawiązują nieformalną współpracę.

Zbrodnie, namiętność, tłumione instynkty, zakazane związki. Nielegalny handel nieruchomościami na rzecz głodującego getta, rozgrywki w niemieckich służbach. Tajemnica goni tajemnicę, w tle Warszawa i Lwów – i ich zaskakujące wojenne oblicza. Getto z drogą restauracją, markowym szampanem i śpiewającą Wierą Gran…

Źródło: Marginesy / fot. Marginesy

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV