Repertuar kin Nowość Program TV

Czemu w Cinema City nie ma filmów Monolithu? Mamy oświadczenia obu stron

W ostatnim czasie kinomaniacy zauważyli, że filmy dystrybuowane przez Monolith nie są dostępne w ofercie Cinema City. I to się chyba szybko nie zmieni. Mamy oświadczenia obu stron.

Brak filmów Monolithu w ofercie Cinema City był powodem do niepokoju dla wielu kinomaniaków w ostatnich dniach. W mediach społecznościowych można było znaleźć wiele pytań skierowanych do obu stron. My także dostawaliśmy od Was takie pytania, a że temat nie cichł to postanowiliśmy zbadać sprawę. Od wczoraj na stronie na Facebooku Monolitu mogliśmy odnaleźć oświadczenie dystrybutora, ale brakowało wypowiedzi w temacie drugiej strony. Skontaktowaliśmy się więc z Cinema City i otrzymaliśmy następujące oświadczenie:

 – W chwili obecnej nie możemy zaproponować naszym klientom filmów dystrybuowanych przez Monolith Films, gdyż nie osiągnęliśmy jeszcze porozumienia w sprawie warunków handlowych. Zachęcamy jednak do odwiedzenia naszych kin, bo trwa niezwykle ciekawe filmowe lato – na ekranach Cinema City oprócz filmów premierowych takich jak Iniemamocni 2, Drapacz chmur, czy Czego życzy sobie kobieta, obejrzeć można będzie również Na plaży Chesil, a przedpremierowo m.in. McQueen czy Niezwykłą podróż fakira, który utknął w szafie – każdy widz znajdzie coś odpowiedniego do swoich upodobań filmowych. Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru, bo już wkrótce na ekranach pojawią się kontynuacje wszystkich znanych i uwielbianych tytułów, takich jak Mission: Impossible – Fallout, Ant-Man i Osa, czy Mamma Mia! Here We Go Again, a wśród nadchodzących premier pojawią się również:Młodzi Tytani: Akcja!, mrożąca krew w żyłach Pierwsza noc oczyszczeniai wiele innych – Izabela Karolczyk – Szafrańska, Dyrektor Marketingu i PR w Cinema City Poland.

A co na to Monolith Films?

– W związku z zaniepokojeniem niektórych z Państwa, aktualną nieobecnością w sieci Cinema City filmów dystrybuowanych przez Monolith Films, pragniemy poinformować, iż mimo czynionych wysiłków, nie doszliśmy do porozumienia w sprawie warunków stawianych przez Cinema City dotyczących wyświetlania naszych filmów. W obecnym stanie rzeczy nie możemy Państwa zapewnić, czy i kiedy Cinema City wznowi rozpowszechnianie filmów Monolith Films. Serdecznie zapraszamy na nasze filmy do wszystkich pozostałych sieci kinowych, w tym: Multikino, Helios, Cinema3D, Oh Kino oraz licznych kin niezależnych w całym kraju – oświadczenie Monolith Films.

Jak możemy zobaczyć po powyższych oświadczeniach obie strony prowadzą ze sobą negocjacje, które jak na razie nie przyniosły rozwiązania. W momencie kiedy strony się porozumieją zapewne oferta Monolithu powróci do sieci Cinema City. To na pewno problematyczna sytuacja dla wielu kinomaniaków. Mamy nadzieję, że obie strony odnajdą kompromis z korzyścią tak dla siebie jak i dla kinomaniaków.

Będziemy śledzić rozwój sytuacji i informować Was gdy uda nam się otrzymać jakąś aktualizację.

-
-

Wśród nadchodzących filmów Monolithu są:

Źródło: własne / zdjęcie główne: materiał prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
-

Elseworlds – co przegapiliście w crossoverze…

Chcemy Wam przedstawić listę easter eggów, które zostały pokazane w tegorocznym crossoverze Arrowverse, Elseworlds.

Michalina Reda
-

The Mandalorian – oto główna obsada…

The Mandalorian to nowy serial ze świata Gwiezdnych Wojen. Dziś ogłoszono, kogo zobaczymy w obsadzie…

Piotr Piskozub
-

Najlepszy film Gwiezdnych wojen? Ostatni Jedi…

W sieci pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z planu produkcji Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi.

Adam Siennica
-

Avengers: Endgame – podtytuł filmu MCU…

Wiele osób sądzi, że Endgame po raz pierwszy padło w filmie Avengers: Wojna bez granic.…

Adam Siennica
-

Spider-Man Uniwersum – grafiki z filmu…

Spider-Man Uniwersum to świetnie oceniany film animowany oparty na komiksach Marvela. Premiera jeszcze w grudniu.

Piotr Piskozub
-

Supergirl: sezon 4, odcinek 9 (crossover)…

Zakończył się crossover Arrowverse. Ostatni odcinek serialu Supergirl, choć nieco słabszy od poprzednich odsłon wydarzenia,…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?