Repertuar kin Nowość Program TV

Czemu w Cinema City nie ma filmów Monolithu? Mamy oświadczenia obu stron

W ostatnim czasie kinomaniacy zauważyli, że filmy dystrybuowane przez Monolith nie są dostępne w ofercie Cinema City. I to się chyba szybko nie zmieni. Mamy oświadczenia obu stron.

Brak filmów Monolithu w ofercie Cinema City był powodem do niepokoju dla wielu kinomaniaków w ostatnich dniach. W mediach społecznościowych można było znaleźć wiele pytań skierowanych do obu stron. My także dostawaliśmy od Was takie pytania, a że temat nie cichł to postanowiliśmy zbadać sprawę. Od wczoraj na stronie na Facebooku Monolitu mogliśmy odnaleźć oświadczenie dystrybutora, ale brakowało wypowiedzi w temacie drugiej strony. Skontaktowaliśmy się więc z Cinema City i otrzymaliśmy następujące oświadczenie:

 – W chwili obecnej nie możemy zaproponować naszym klientom filmów dystrybuowanych przez Monolith Films, gdyż nie osiągnęliśmy jeszcze porozumienia w sprawie warunków handlowych. Zachęcamy jednak do odwiedzenia naszych kin, bo trwa niezwykle ciekawe filmowe lato – na ekranach Cinema City oprócz filmów premierowych takich jak Iniemamocni 2, Drapacz chmur, czy Czego życzy sobie kobieta, obejrzeć można będzie również Na plaży Chesil, a przedpremierowo m.in. McQueen czy Niezwykłą podróż fakira, który utknął w szafie – każdy widz znajdzie coś odpowiedniego do swoich upodobań filmowych. Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru, bo już wkrótce na ekranach pojawią się kontynuacje wszystkich znanych i uwielbianych tytułów, takich jak Mission: Impossible Fallout, Ant-Man i Osa, czy Mamma Mia: Here We Go Again, a wśród nadchodzących premier pojawią się również:Młodzi Tytani: Akcja!, mrożąca krew w żyłach Pierwsza noc oczyszczeniai wiele innych – Izabela Karolczyk – Szafrańska, Dyrektor Marketingu i PR w Cinema City Poland.

A co na to Monolith Films?

– W związku z zaniepokojeniem niektórych z Państwa, aktualną nieobecnością w sieci Cinema City filmów dystrybuowanych przez Monolith Films, pragniemy poinformować, iż mimo czynionych wysiłków, nie doszliśmy do porozumienia w sprawie warunków stawianych przez Cinema City dotyczących wyświetlania naszych filmów. W obecnym stanie rzeczy nie możemy Państwa zapewnić, czy i kiedy Cinema City wznowi rozpowszechnianie filmów Monolith Films. Serdecznie zapraszamy na nasze filmy do wszystkich pozostałych sieci kinowych, w tym: Multikino, Helios, Cinema3D, Oh Kino oraz licznych kin niezależnych w całym kraju – oświadczenie Monolith Films.

Jak możemy zobaczyć po powyższych oświadczeniach obie strony prowadzą ze sobą negocjacje, które jak na razie nie przyniosły rozwiązania. W momencie kiedy strony się porozumieją zapewne oferta Monolithu powróci do sieci Cinema City. To na pewno problematyczna sytuacja dla wielu kinomaniaków. Mamy nadzieję, że obie strony odnajdą kompromis z korzyścią tak dla siebie jak i dla kinomaniaków.

Będziemy śledzić rozwój sytuacji i informować Was gdy uda nam się otrzymać jakąś aktualizację.

-
-

Wśród nadchodzących filmów Monolithu są:

Źródło: własne / zdjęcie główne: materiał prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Koledzy Petera wracają. Spider-Man: Far From…

W sieci pojawiło się nowe zdjęcie z planu produkcji Spider-Man: Far Frome Home.

Piotr Piskozub
-

Na ekranie Tony Stark, a gra…

Jedna z osób odpowiedzialnych za efekty specjalne w MCU zabrała głos na temat najlepszego jej…

Piotr Piskozub
-

Aquaman – reżyser pokazał kadr ze…

Reżyser filmu Aquaman, James Wan, zaprezentował w sieci kadr pochodzący ze zwiastuna produkcji.

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 – Kapitan Marvel i…

W sieci pojawiły się nowe fanarty do filmu Avengers 4 - widzimy na nich zarówno…

Michał Kujawiński
-

Bohaterowie seriali animowanych wybierają się na…

Wielu studia ma już dawno za sobą, jedni są w ich trakcie, a jeszcze inni…

Michalina Reda
-

SDCC 2018 – nowe zdjęcia z…

W związku ze zbliżającym się Comic Conem w San Diego, portal Entertainment Weekly udostępnił nowe…

Co o tym sądzisz?