Repertuar kin Nowość Program TV

Czy Drapacz chmur to dobry film? Pierwsze recenzje są bardzo mieszane

Drapacz chmur to nowy film akcji z Dwayne'em Johnsonem. W sieci pojawiło się już kilka recenzji, które wskazują na mocne i słabe strony produkcji.

Głównym bohaterem filmu Drapacz chmur jest były żołnierz Will Sawyer, który zajmuje się ocenianiem systemów bezpieczeństwa w największych wieżowcach. Jego najnowsze zlecenie to drapacz chmur wybudowany w Chinach, który nagle zostaje zaatakowany i podpalony, a sam Will – wrobiony w zbrodnię. Mężczyzna musi teraz uratować uwięziona rodzinę i oczyścić swoje nazwisko. Za kamerą stoi Rawson Marshall Thurber (Agent i pół), a w roli głównej występuje Dwayne Johnson.

W serwisie Rotten Tomatoes zaczynają pojawiać się już pierwsze recenzje krytyków. W chwili pisania tego newsa jest ich 11, z czego 5 to oceny negatywne, a 6 – pozytywne. Daje to filmowi zgniłe 55% ze współczynnikiem 5.3/10, a zatem wynik zaledwie średni.

Krytycy, którym film się nie spodobał, wytykają mu kilka podstawowych błędów. Ich zdaniem jest to produkcja zawiła, z poplątaną fabułą i słabymi dialogami. Największym plusem są efekty specjalne, jednak nie wystarczają one, by przykryć niedociągnięcia i dziury fabularne. Niektórzy wskazują, że film sprawia wrażenie, jakby napisała go jakaś maszyna na autopilocie, która czerpie utarte schematy z produkcji takich jak Szklana pułapka, Speed: Niebezpieczna prędkość czy Okręt. Wygląda więc na to, że nie jest to nic nowatorskiego jeśli chodzi o kino akcji i ci, którzy mieli nadzieje na ambitną produkcję, powinni raczej ostudzić entuzjazm.

-
-

Z drugiej jednak strony są ci, którym film się podobał. Nawet ta część krytyków podkreśla, że produkcja rzeczywiście pełna jest głupot, jednak zupełnie nie przeszkadza to w tym, by dobrze się bawić. Efekty specjalne robią wrażenie, Johnson daje z siebie wszystko, a motyw uwięzienia i ucieczki bardzo wciąga już od pierwszych chwil. Akcja toczy się szybko, nie ma dłużyzn i przestojów. Na plus zapisywane są także popisy kaskaderskie, których w filmie nie brakuje.

Krytycy podkreślają, że przed pójściem do kina powinniśmy skonfrontować się z naszymi oczekiwaniami. Drapacz chmur rzekomo dobrze radzi sobie jako letni blockbuster na odprężenie, jednak przełomów gatunkowych czy ambicji na próżno w nim szukać.

Premiera w Polsce odbędzie się 13 lipca.

Źródło: rottentomatoes.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Paweł Krzystyniak
-

Marvel’s Spider-Man: Fan połączył dwa kostiumy…

W Marvel's Spider-Man znajdziemy mnóstwo kostiumów dla Pajączka, ale nie przeszkadza to fanom na tworzenie…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.