Repertuar kin Nowość Program TV

Czy Drapacz chmur to dobry film? Pierwsze recenzje są bardzo mieszane

Drapacz chmur to nowy film akcji z Dwayne'em Johnsonem. W sieci pojawiło się już kilka recenzji, które wskazują na mocne i słabe strony produkcji.

Głównym bohaterem filmu Drapacz chmur jest były żołnierz Will Sawyer, który zajmuje się ocenianiem systemów bezpieczeństwa w największych wieżowcach. Jego najnowsze zlecenie to drapacz chmur wybudowany w Chinach, który nagle zostaje zaatakowany i podpalony, a sam Will – wrobiony w zbrodnię. Mężczyzna musi teraz uratować uwięziona rodzinę i oczyścić swoje nazwisko. Za kamerą stoi Rawson Marshall Thurber (Agent i pół), a w roli głównej występuje Dwayne Johnson.

W serwisie Rotten Tomatoes zaczynają pojawiać się już pierwsze recenzje krytyków. W chwili pisania tego newsa jest ich 11, z czego 5 to oceny negatywne, a 6 – pozytywne. Daje to filmowi zgniłe 55% ze współczynnikiem 5.3/10, a zatem wynik zaledwie średni.

Krytycy, którym film się nie spodobał, wytykają mu kilka podstawowych błędów. Ich zdaniem jest to produkcja zawiła, z poplątaną fabułą i słabymi dialogami. Największym plusem są efekty specjalne, jednak nie wystarczają one, by przykryć niedociągnięcia i dziury fabularne. Niektórzy wskazują, że film sprawia wrażenie, jakby napisała go jakaś maszyna na autopilocie, która czerpie utarte schematy z produkcji takich jak Szklana pułapka, Speed: Niebezpieczna prędkość czy Okręt. Wygląda więc na to, że nie jest to nic nowatorskiego jeśli chodzi o kino akcji i ci, którzy mieli nadzieje na ambitną produkcję, powinni raczej ostudzić entuzjazm.

-
-

Z drugiej jednak strony są ci, którym film się podobał. Nawet ta część krytyków podkreśla, że produkcja rzeczywiście pełna jest głupot, jednak zupełnie nie przeszkadza to w tym, by dobrze się bawić. Efekty specjalne robią wrażenie, Johnson daje z siebie wszystko, a motyw uwięzienia i ucieczki bardzo wciąga już od pierwszych chwil. Akcja toczy się szybko, nie ma dłużyzn i przestojów. Na plus zapisywane są także popisy kaskaderskie, których w filmie nie brakuje.

Krytycy podkreślają, że przed pójściem do kina powinniśmy skonfrontować się z naszymi oczekiwaniami. Drapacz chmur rzekomo dobrze radzi sobie jako letni blockbuster na odprężenie, jednak przełomów gatunkowych czy ambicji na próżno w nim szukać.

Premiera w Polsce odbędzie się 13 lipca.

Źródło: rottentomatoes.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Koledzy Petera wracają. Spider-Man: Far From…

W sieci pojawiło się nowe zdjęcie z planu produkcji Spider-Man: Far Frome Home.

Piotr Piskozub
-

Na ekranie Tony Stark, a gra…

Jedna z osób odpowiedzialnych za efekty specjalne w MCU zabrała głos na temat najlepszego jej…

Piotr Piskozub
-

Aquaman – reżyser pokazał kadr ze…

Reżyser filmu Aquaman, James Wan, zaprezentował w sieci kadr pochodzący ze zwiastuna produkcji.

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 – Kapitan Marvel i…

W sieci pojawiły się nowe fanarty do filmu Avengers 4 - widzimy na nich zarówno…

Michał Kujawiński
-

Bohaterowie seriali animowanych wybierają się na…

Wielu studia ma już dawno za sobą, jedni są w ich trakcie, a jeszcze inni…

Michalina Reda
-

SDCC 2018 – nowe zdjęcia z…

W związku ze zbliżającym się Comic Conem w San Diego, portal Entertainment Weekly udostępnił nowe…

Co o tym sądzisz?