Repertuar kin Nowość Program TV

Czy Mission: Impossible – Fallout to najlepszy film z serii? Są pierwsze recenzje

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje krytyków, którzy na tę chwilę wydają się być jednogłośni - Mission: Impossible - Fallout to świetne kino.

Już niedługi swoją premierę będzie miał film Mission: Impossible – Fallout, kolejna część serii akcji z Tomem Cruisem. Na ekranie ponownie będziemy mogli oglądać imponujące popisy kaskaderskie, o których opowiadano jeszcze na etapie wczesnej promocji. Wcześniej w tym tygodniu informowaliśmy Was o pierwszych opiniach na temat produkcji, z których znaczna część była bardzo pozytywna (tutaj). Dziś w sieci pojawiły się natomiast pełne recenzje, które niemal jednoznacznie wskazują na to, że mamy to czynienia ze świetnym filmem. W chwili pisania tego newsa w serwisie Rotten Tomatoes film ma 40 recenzji – 39 pozytywnych i tylko jedną negatywną. Daje mu to wynik 98% ze współczynnikiem 8.6/10.

Ci, którym film bardzo się podobał, wskazują na jego najmocniejsze strony – niesamowite sceny akcji, wyczuwalne od pierwszej minuty napięcie i zapierające dech w piersiach popisy Toma Cruise’a. Sceny są dopięte na ostatni guzik, a ich choreografia i wykonanie zachwycają. Jeden z krytyków otwarcie mówi, że tak powinny wyglądać letnie blockbustery i że pozostałe filmy wyświetlane na kinowych ekranach wypadają przy tym niezwykle słabo. Fabuła jest wypełniona pościgami na motocyklach, w samochodach, a także siniakami i bardzo brutalną walką. Wszystko to sprawia, że widzowie odczuwają adrenalinę na równi z bohaterami, a to zdaniem krytyków gwarantuje świetną kinową rozrywkę. Pojawiają się również pełne przekonania głosy, że jest to najlepsza część serii Mission: Impossible.

-
-

Inni krytycy dodają również, że jest to najbardziej niezłomny i najintensywniejszy film akcji od czasów Mad Max: Na drodze gniewu. Fabuła ma przypominać układankę, którą widzowie sami odkrywają kawałek po kawałku podczas seansu. Scenariusz jest bardzo logiczny i nie ma w nim miejsca na niedociągnięcia i głupoty – chwalony jest tutaj także sam Christopher McQuarrie. Krytycy radzą, by film oglądać na jak największym możliwym ekranie i zapewniają, że po wyjściu z kina będziemy mieli ochotę skakać po dachach budynków jak główny bohater. Opinie są w zasadzie zgodne – poprzeczka została zawieszona naprawdę bardzo wysoko.

Jedyny sceptyczny głos wśród recenzji pochodzi od Keitha Uhlicha ze Slant Magazine, który przydzielił filmowi zgniłą notę 2/4. Jego zdaniem film jest przekombinowany i skupia się przede wszystkim na wspieraniu wielkiego ego Cruise’a, który w każdej ze scen pokazuje na co go stać. Krytyk twierdzi, że w pewnym momencie można zagubić sens tej opowieści i ma się wrażenie, że to wszystko zorganizowano po to, by aktor mógł zaprezentować nam pakiet swoich umiejętności. Dodaje, że wszystkie napięte sceny akcji są sobie podobne, a w sytuacji gdy jedna pogania drugą, buduje to uczucie pewnej monotonii. Wciąż jednak jest to tylko jeden negatywny głos, o czym warto pamiętać podejmując decyzję o pójściu do kina.

Premiera w Polsce odbędzie się w sierpniu.

Źródło: rottentomatoes.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shang-Chi – kto zagra azjatyckiego herosa?…

Shang-Chi to kolejny bohater z komiksów Marvela, który doczeka się solowego filmu. Nie wiadomo jeszcze,…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner jakiś czas temu sama przyznała się, że jest kiepska w zachowywaniu tajemnicy. Teraz…

Michalina Reda
-

Terry Gilliam uważa, że filmy superbohaterskie…

Terry Gilliam odniósł się do kina superbohaterskiego i przedstawił swoje zdanie - to po prostu…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.