Repertuar kin Nowość Program TV

Czy Mission: Impossible – Fallout to najlepszy film z serii? Są pierwsze recenzje

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje krytyków, którzy na tę chwilę wydają się być jednogłośni - Mission: Impossible - Fallout to świetne kino.

Już niedługi swoją premierę będzie miał film Mission: Impossible – Fallout, kolejna część serii akcji z Tomem Cruisem. Na ekranie ponownie będziemy mogli oglądać imponujące popisy kaskaderskie, o których opowiadano jeszcze na etapie wczesnej promocji. Wcześniej w tym tygodniu informowaliśmy Was o pierwszych opiniach na temat produkcji, z których znaczna część była bardzo pozytywna (tutaj). Dziś w sieci pojawiły się natomiast pełne recenzje, które niemal jednoznacznie wskazują na to, że mamy to czynienia ze świetnym filmem. W chwili pisania tego newsa w serwisie Rotten Tomatoes film ma 40 recenzji – 39 pozytywnych i tylko jedną negatywną. Daje mu to wynik 98% ze współczynnikiem 8.6/10.

Ci, którym film bardzo się podobał, wskazują na jego najmocniejsze strony – niesamowite sceny akcji, wyczuwalne od pierwszej minuty napięcie i zapierające dech w piersiach popisy Toma Cruise’a. Sceny są dopięte na ostatni guzik, a ich choreografia i wykonanie zachwycają. Jeden z krytyków otwarcie mówi, że tak powinny wyglądać letnie blockbustery i że pozostałe filmy wyświetlane na kinowych ekranach wypadają przy tym niezwykle słabo. Fabuła jest wypełniona pościgami na motocyklach, w samochodach, a także siniakami i bardzo brutalną walką. Wszystko to sprawia, że widzowie odczuwają adrenalinę na równi z bohaterami, a to zdaniem krytyków gwarantuje świetną kinową rozrywkę. Pojawiają się również pełne przekonania głosy, że jest to najlepsza część serii Mission: Impossible.

-
-

Inni krytycy dodają również, że jest to najbardziej niezłomny i najintensywniejszy film akcji od czasów Mad Max: Na drodze gniewu. Fabuła ma przypominać układankę, którą widzowie sami odkrywają kawałek po kawałku podczas seansu. Scenariusz jest bardzo logiczny i nie ma w nim miejsca na niedociągnięcia i głupoty – chwalony jest tutaj także sam Christopher McQuarrie. Krytycy radzą, by film oglądać na jak największym możliwym ekranie i zapewniają, że po wyjściu z kina będziemy mieli ochotę skakać po dachach budynków jak główny bohater. Opinie są w zasadzie zgodne – poprzeczka została zawieszona naprawdę bardzo wysoko.

Jedyny sceptyczny głos wśród recenzji pochodzi od Keitha Uhlicha ze Slant Magazine, który przydzielił filmowi zgniłą notę 2/4. Jego zdaniem film jest przekombinowany i skupia się przede wszystkim na wspieraniu wielkiego ego Cruise’a, który w każdej ze scen pokazuje na co go stać. Krytyk twierdzi, że w pewnym momencie można zagubić sens tej opowieści i ma się wrażenie, że to wszystko zorganizowano po to, by aktor mógł zaprezentować nam pakiet swoich umiejętności. Dodaje, że wszystkie napięte sceny akcji są sobie podobne, a w sytuacji gdy jedna pogania drugą, buduje to uczucie pewnej monotonii. Wciąż jednak jest to tylko jeden negatywny głos, o czym warto pamiętać podejmując decyzję o pójściu do kina.

Premiera w Polsce odbędzie się w sierpniu.

Źródło: rottentomatoes.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Bumblebee – zwiastun spin-offu Transformers. Są…

Bumblebee to pierwszy kinowy spin-off serii Transformers. Pełny zwiastun pokazuje, że będzie to coś zupełnie…

Adam Siennica
-

Oscary 2019: polski kandydat ogłoszony! Zaskoczeni?

Oscary 2019 dla Polaków? Po raz kolejny mamy mocny tytuł z szansami na nominację. Oto…

Michalina Reda
-

Daredevil – nowe zdjęcia z 3.…

Daredevil powróci z 3. sezonem już w przyszłym miesiącu, a do sieci trafiła kolejna porcja…

Adam Siennica
-

Avengers 4 – aktorzy na planie…

Avengers 4, jak każda superprodukcja hollywoodzka, na kilka miesięcy przed premierą wchodzi na etap dokrętek,…

Michalina Reda
Plotka
-

Chirurdzy – kiedy koniec serialu? Ellen…

Chirurdzy to serial, który powraca z 15. sezonem, jednak - jak się okazuje - jego…

Michalina Reda
-

Venom – symbiont w nowym spocie…

Venom zadebiutuje już za niecałe dwa tygodnie. Zobaczcie kolejny spot promocyjny, który trafił do sieci.

Co o tym sądzisz?