Repertuar kin Nowość Program TV

Czym naprawdę są Kamienie Nieskończoności? Marvel redefiniuje artefakty

Marvel w komiksie Infinity Wars #6 rzucił zupełnie nowe światło na to, czym naprawdę są Kamienie Nieskończoności.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Fani komiksów wydawanych przez Marvel chyba zgodzą się, że Kamienie Nieskończoności są najpotężniejszymi artefaktami w całym uniwersum – to przy ich pomocy Thanos zmienił rzeczywistość w Rękawicy Nieskończoności, a w serii Infinity Wars podobną drogą chciała podążyć antagonistka Requiem (czyli Gamora, która opowiedziała się po stronie zła). To z tego ostatniego cyklu dowiedzieliśmy się m.in., że Kamień Duszy ma największą moc ze wszystkich, w każdym z przedmiotów znajduje się osobny świat, a za ich powstanie odpowiadają Celestianie, którzy tworzą je w specjalnych fabrykach, by następnie posyłać całą ich masę do każdej z części multiwersum.

W posiadanie przedmiotów wszedł Loki, który ostatecznie zrzekł się ich i oddał na ręce Adama Warlocka i jego Infinity Watch – miało to na celu przywrócenie głównego świata Marvela, jak również ocalenie tzw. Warped World, czyli rzeczywistości, w której funkcjonują dziwaczne hybrydy herosów. Requiem została już pokonana, a Warlock zaplanował, że od tej pory Kamienie będą używane zupełnie inaczej, niż miało to miejsce do tej pory. Sęk w tym, że artefakty odleciały w przestrzeń kosmiczną, najprawdopodobniej po to, by chronić siebie same, jak również spotkać inne przedmioty tego typu rozsiane po Wszechświecie przez Celestian.

Komentatorzy zwracają uwagę, że Dom Pomysłów kompletnie zaskoczył swoich fanów – od tej pory Kamieni Nieskończoności nie powinniśmy traktować bowiem jako narzędzia czy bronie, ale ożywione byty, czujące i podejmujące własne decyzje. Trzeba tu jeszcze dodać, że to właśnie Warlock obdarzył każdy z artefaktów duszą. Spekuluje się, że Kamienie mogą powrócić w przyszłości i dokonać zemsty na tych, którzy wcześniej używali ich niezgodnie z przeznaczeniem.

Źródło: cbr.com / zdjęcie główne: Marvel

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.