Damon Wayans odchodzi z serialu Zabójcza broń. Jakie powody?

Damon Wayans ogłosił zaskakującą decyzję odnośnie przyszłości serialu Zabójcza broń. Aktor żegna się z rolą Rogera Murtaugha.

Damon Wayans ogłosił zaskakującą decyzję odnośnie przyszłości serialu Zabójcza broń. Aktor żegna się z rolą Rogera Murtaugha.

Adam Siennica

Adam Siennica

Damon Wayans w rozmowie z Eurweb.com oficjalnie ogłosił, że wraz z końcem 3. sezonu serialu Lethal Weapon żegna się z rolą Rogera Murtaugha. Nastąpi to w grudniu 2018 roku po wyemitowaniu 13. odcinka, więc tym samym aktor nie daje szansy zamówienia pełnego sezonu. Oznacza to, że nie powróci w ewentualnym 4. sezonie.

Aktor podał też powody swojej decyzji: wiek, problemy zdrowotne (cukrzyca) oraz chęć skupienia się na rodzinie. Twierdzi, że daje producentom wystarczająco czasu na znalezienie ewentualnego zastępstwa. Jednakże dziennikarze Deadline twierdza, że bez drugiej podstawowej postaci serii Zabójcza broń, przedłużenie serialu jest mało prawdopodobne. Warner Bros. TV nie komentuje tej informacji, więc na tę chwilę przyszłość serialu nie jest znana.

Zaskakujące jest to, że Wayans ogłasza swoją decyzję po emisji 2. odcinka 3. sezonu. Nie ma żadnych nieoficjalnych informacji na temat ewentualnych innych powodów. Z uwagi na głośnych konflikt z Clayne Crawford (Riggs) na planie 2. sezonu, mówiło się o tym, jakim problematycznym człowiekiem jest Damon Wayans i jak trudno z nim pracować. Trudno nie spekulować, czy rola jaką odegrał w zwolnieniu Crawforda, nie wpłynęła na atmosferę na planie 3. sezonu i jego chęć opuszczenia posady.

Czekamy na więcej informacji. Niewykluczone, że telewizja FOX lub producenci zechcą odnieść się do rewelacji aktora.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV