Death Stranding mocno podzieliło graczy

Recenzenci chwalą Death Stranding, nową grę Hideo Kojimy, ale wielu graczy nie podziela tego optymizmu.

Recenzenci chwalą Death Stranding, nową grę Hideo Kojimy, ale wielu graczy nie podziela tego optymizmu.

Michał Czubak
Michał Czubak

Od 8 listopada Death Stranding jest dostępne na konsolach PlayStation 4 i zostało pozytywnie przyjęte przez recenzentów. Inaczej jednak sytuacja wygląda w przypadku społeczności graczy. Serwis Metacritic podaje, że ponad 1/3 wszystkich ocen graczy to oceny negatywne, a nawet skrajnie negatywne, takie jak 0, 1 czy 2 w 10-punktowej skali. 

Co ciekawe, sam Hideo Kojima spodziewał się, że taka sytuacja może mieć miejsce i w rozmowie z PlayStation Access powiedział:

Tak się dzieje, kiedy próbujesz czegoś nowego. Jeśli ludzie stykają się z czymś, czego wcześniej nie doświadczyli, to może stanowić to wyzwanie. Tak samo było, kiedy zrobiłem pierwszy tytuł stealth.

Nie sposób nie zauważyć tu podobieństwa w zachowaniu internautów do przypadków, w których z negatywnym przyjęciem spotykały się gry z czasową wyłącznością dla Epic Game Store, takie jak Metro: Exodus. Nowa gra Kojimy również jest póki co dostępna wyłącznie na jednej platformie (PlayStation 4) - te skrajne oceny mogą być więc reakcją na to, że na wersję PC trzeba będzie długo poczekać. Ta, jak ujawniono oficjalnie, pojawi się latem przyszłego roku na Steam oraz Epic Game Store. 

Źródło: metacritic.com; videogameschronicle.com / fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV