Przeczytaj w weekend

Diablo i Overwatch - seriale niemal pewne. Jest kolejna wskazówka

Prezes Activision Blizzard ujawnił istnienie seriali na podstawie Diablo oraz Overwatch.

Prezes Activision Blizzard ujawnił istnienie seriali na podstawie Diablo oraz Overwatch.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak
Tagi:  Overwatch 

Plotki na temat przeniesienia Diablo na ekrany telewizorów pojawiają się w sieci regularnie. Teraz zaś otrzymaliśmy konkretne potwierdzenie, że coś rzeczywiście jest na rzeczy. Na profilu Nicka van Dyka, prezesa Activision Blizzard, w serwisie LinkedIn można znaleźć wpis wskazujący na to, że pełni on rolę producenta animacji (która aktualnie znajduje się w pre-produkcji) Diablo dla Netfliksa. Co więcej, kilka linijek niżej znalazła się też wzmianka o animowanej serii na podstawie gry Overwatch. Ta miała zostać wyprodukowana i sprzedana.  

Diablo i Overwatch - serialefot. LinkedIn

Poza informacjami z LinkedIn nie wiemy nic więcej. Trzeba jednak pamiętać, że w produkcji znajdują się kolejne odsłony serii Diablo i Overwatch - ich daty premier nie zostały jeszcze ujawnione, ale nie da się ukryć, że debiut seriali w podobnym terminie wydaje się być doskonałym sposobem na wypromowanie także gier. 

Nie będzie to pierwszy raz, kiedy Netflix sięga po marki związane z branżą gier. Na platformie tej można oglądać m.in. animowany serial Castlevania, który już wkrótce doczeka się 3. sezonu, a także Minecraft: Tryb fabularny - interaktywną produkcję na podstawie hitu znanego z pecetów, konsol i platform mobilnych.

Źródło: trustredreviews.com / fot. Blizzard

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV