Discord nie chce być już platformą gamingową
Discord zrywa łatkę platformy dla graczy i otwiera się na nowych użytkowników. Pandemia koronawirusa pozwoliła firmie rozwinąć skrzydła i dotrzeć do tych, którzy nie interesują się grami komputerowymi.
Discord zrywa łatkę platformy dla graczy i otwiera się na nowych użytkowników. Pandemia koronawirusa pozwoliła firmie rozwinąć skrzydła i dotrzeć do tych, którzy nie interesują się grami komputerowymi.
Choć Discord nie zmienia ani nazwy, ani logo, przejdzie gruntowną metamorfozę wizerunkową. Jeszcze do niedawna postrzegaliśmy tę usługę przede wszystkim jako platformę komunikacyjną dla graczy, ale w dobie pandemii koronawirusa przykuła uwagę ludzi, którzy z grami nie mieli nic wspólnego. Firma postanowiła skorzystać z okazji i zapowiedziała, że od teraz staje się narzędziem do szeroko pojętej komunikacji.
Z tej okazji na blogu pojawił się wpis, który ma wskazać dalszy kierunek rozwoju usługi. Oto jak nowego Discorda postrzega Jason Citron, założyciel firmy:
Pandemia ułatwiła Discordowi odcięcie łatki usługi dla graczy. Sięgnęli po nią pracownicy oddelegowani do pracy zdalnej, uczniowie uczący się z domu czy znajomi pragnące pozostać w bliższym kontakcie, odcięci od bezpośrednich spotkać. Zmiany w podejściu Discorda do klientów widać gołym okiem. Strona główna usługi przestała odnosić się do gamingu, a nowe hasło reklamowe brzmi: Twoje miejsce do rozmów.
Jeszcze w 2018 roku mogło wydawać się, że Discord pójdzie w ślady Steama, GOG-a czy Epic Store Games i przeobrazi się w obszerną platformę dla graczy z własnym cyfrowym sklepem. Pomysł ten spotkał się z chłodnym przyjęciem społeczności, a wybuch pandemii utwierdził włodarzy firmy, że jej największym atutem jest potencjał komunikacyjny. W czasie szalejącego koronawirusa liczba osób korzystających z aplikacji wzrosła w USA o połowę, we Francji i Hiszpanii podwoiła się, a we Włoszech potroiła.
Discord, jakiego znaliśmy od lat, zniknął. W jego miejscu pojawiła się platforma otwarta na wszystkich użytkowników, także tych stroniących od gier. Za kilkanaście miesięcy przekonamy się, jaki będzie finał tego nietypowego rebrandingu.
Źródło: Engadget
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat