Distortion: Cezary Zbierzchowski napisał militarne SF

Za kilka tygodni ukaże się nowa powieść Cezarego Zbierzchowskiego. Distortion będzie koncentrowała się na opowieści o wojnie.

Za kilka tygodni ukaże się nowa powieść Cezarego Zbierzchowskiego. Distortion będzie koncentrowała się na opowieści o wojnie.

Cezary Zbierzchowski ma na koncie do tej pory zbiór opowiadań Requiem dla lalek oraz powieść Holocaust F. Obie książki osadzone są w wykreowanym przez tego autora świecie Rammy. 

Także jego nowa powieść, Distortion, ma być osadzona w tych realiach. Tym razem Zbierzchowski postanowił napisać opowieść zaliczaną do militarnej science fiction, a tematem przewodnim ma być wojna asymetryczna.

Distortion ukaże się nakładem wydawnictwa Powergraph 20 września, ale egzemplarze przedpremierowe będą do nabycia podczas tegorocznego Polconu w Białymstoku (8-11.08). 

Oto okładka oraz opis Distortion:

Distortion - okładkaŹródło: Powergraph

Distortion to powieść o wojnie, jej codzienności, o brawurowych akcjach i twardej żołnierskiej przyjaźni, która rodzi się na polu walki, na granicy życia i śmierci. To powieść o koszmarze zabijania, o czerni w nas, ale i o braterstwie broni, o tęsknocie za normalnością. I o miłości – jedynej nadziei i jedynym ratunku, kiedy zło wydaje się wszechobecne. 
Zbierzchowski znakomicie oddaje realia konfliktu zbrojnego – towarzyszymy żołnierzom w bazie na pustyni, uczestniczymy w miejskich potyczkach. Pierwiastek fantastyczny staje się alegorią piekła, które stoi za działaniami wojennymi. 
Distortion przeczytasz jednym tchem, ale zapamiętasz na zawsze.

 

Źródło: Powergraph / fot. Powergraph

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV