Diuna – Dave Bautista zagra Bestię w nowym filmie Denisa Villeneuve’a

Dave Bautista ponownie będzie pracował z reżyserem Denisem Villeneuve, tym razem przy planowanym od jakiegoś czasu filmie Diuna.

Dave Bautista ponownie będzie pracował z reżyserem Denisem Villeneuve, tym razem przy planowanym od jakiegoś czasu filmie Diuna.

Dune jest to adaptacja znanej powieści pod tym samym tytułem – akcja rozgrywa się w przyszłości na planecie Arrakis, a głównym bohaterem jest syn księcia, Paul Atryda. Po ucieczce po zamachu stanu, trafia on na lud koczowniczych wojowników. Postanawia poprowadzić ich do walki przeciwko odpowiedzialnym za zamach.

Reżyserem filmu będzie Denis Villeneuve, który stworzy produkcję przy pomocy konsultantów – Briana Herberta oraz Kevina J. Andersona, autorów późniejszych części książki Franka Herberta. Wcześniejsze plotki sugerowały, że zdjęcia do produkcji rozpoczną się w 2019 roku, a teraz staje się to bardzo realne, ponieważ kompletowana jest obsada filmu.

W filmie zobaczymy aktora znanego z serii filmów Guardians of the Galaxy, Dave Bautista, który wciela się w postać Draxa. Nie będzie to dla niego pierwszy kontakt z reżyserem Denisem Villeneuve, ponieważ obaj panowie pracowali już przy filmie Blade Runner 2049. Aktor został obsadzony jako postać Glossu „Bestii” Rabbana, bratanka Vladimira Harkonnena. Swój przydomek zawdzięcza zabiciu ojca, znany jest także jako krwawy władca na Arrakis. Tym samym aktor dołącza do Timothée Chalamet, który zagra główną rolę.

Według wciąż niepotwierdzonych informacji, praca na planie produkcji ma wystartować w lutym 2019 roku.

Źródło: comickbook.com/ zdjęcie główne: materiały prasow

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV