Doktor Strange 2 - dziwna pomyłka szefa MCU wyjawia obecność tych bohaterów?

Zapowiadając film Doktor Strange 2 nadzorujący MCU Kevin Feige mógł przez pomyłkę zdradzić pojawienie się ważnych dla herosa postaci.

Zapowiadając film Doktor Strange 2 nadzorujący MCU Kevin Feige mógł przez pomyłkę zdradzić pojawienie się ważnych dla herosa postaci.

Doktor Strange 2 już niebawem trafi do MCU - taki obrót spraw został oficjalnie potwierdzony w trakcie Comic-Conu w San Diego. Prezes Marvel Studios, Kevin Feige, w licznych wywiadach daje do zrozumienia, że będziemy tu mieli do czynienia z unikalną na poziomie konwencji historią, która połączy elementy charakterystyczne dla komedii i horroru, a w dodatku nawiąże fabularnie do serialu WandaVision. Składa się jednak tak, że producent w trakcie zapowiadania produkcji dokonał pewnej pozornie mało znaczącej pomyłki, która może - choć nie musi - zdradzać obecność ważnych dla Najwyższego Maga postaci. 

Tuż przed pojawieniem się na scenie Elizabeth Olsen Feige wypowiedział następujące zdanie:

Kiedy masz silnego czarnoksiężnika, dobrze jest też mieć silną czarownicę i Scarlet Witch pojawi się w tym filmie razem z nią.

Chodzi o ostatnie słowo - zamiast "niego" producent nawiązuje do żeńskiej postaci. Oczywiście nie możemy wykluczyć, że jest to zwyczajny błąd. Sęk w tym, że nawet pomyłki filmowca niekiedy wydają się zaplanowane, by przywołać choćby to, iż po panelu jednemu z dziennikarzy Feige mówił o 11 produkcjach w 4. fazie MCU, choć ogłoszono ich tylko 10 (najprawdopodobniej zagadkę wyjaśnia brak obecności kolejnego filmu o Spider-Manie, który zapowie studio Sony).

Kilka amerykańskich portali popkulturowych spekuluje więc, że na ekranie mielibyśmy zobaczyć "silną czarownicę" i wcale nie byłaby nią Scarlet Witch. Dziennikarze łączą tę pomyłkę z poprzednimi doniesieniami, w których plotkowano, że w Doktorze Strange'u 2 zobaczymy Cleę i Jericho Drumma alias Brata Voodoo. 

Obie postacie mają kluczowe znaczenie dla opowieści o Najwyższym Magu. Clea to wielka miłość herosa, która pomagała mu w walce ze swoim wujem, Dormammu. Z czasem zamieszkała razem z obiektem westchnień w Nowym Jorku, a jej partner szkolił ją w sztukach mistycznych. Bohaterka koniec końców wróciła do swojego macierzystego Mrocznego Wymiaru, stając się jedną z najpotężniejszych czarownic w uniwersum Marvela. 

Brat Voodoo (zwany też Doktorem Voodoo) to po prostu urodzony na Haiti Jericho Drumm, który po powrocie z USA, gdzie studiował psychologię, zastał śmiertelnie chorego brata. To właśnie przez to zbliżył się on do kultu voodoo, w czym pomagał mu nowy mentor, Papa Jambo. Później Jericho został opanowany przez złe bóstwo, Damballah, które zmusiło go do podróży do Nowego Jorku, by zabić Strange'a. W innej historii Brat Voodoo został z kolei jego następcą w roli Najwyższego Maga. Co ciekawe, podwaliny pod jego wprowadzenie do MCU zostały już położone - jednym ze strażników nowojorskiego Sanctum Sanctorum w filmie Doktor Strange był komiksowy brat Jericha, Daniel, który został zabity przez Kaeciliusa. 

Doctor Strange in the Multiverse of Madness wejdzie na ekrany kin 7 maja 2021 roku. 

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV