„Droga do wyzwolenia”, czyli cała prawda o scjentologii
Za sprawą wydawnictwa Czarne do Polski trafiła książka "Droga do wyzwolenia", w której Lawrance Wright opisuje scjentologią i jej wyznawców.
Za sprawą wydawnictwa Czarne do Polski trafiła książka "Droga do wyzwolenia", w której Lawrance Wright opisuje scjentologią i jej wyznawców.
Kościół Scjentologiczny, założony przez nieżyjącego już pisarza SF L. Rona Hubbarda, szczególnie popularny jest w kręgu gwiazd filmowych - należą do niego m.in. John Travolta i Tom Cruise. Do mediów co jakiś czas wyciekają informacje na temat metod działania tej organizacji, jak to miało miejsce choćby przy okazji rozwodu drugiego z wyżej wymienionych aktorów z Katie Holmes. Laureat Nagrody Pultizera, Lawrance Wright, postanowił przyjrzeć się scjentologom.
Efektem jego pracy jest książka "Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary", która niedawno trafiła do sprzedaży w Polsce.
To bardzo głośna publikacja, która w Stanach zrobiła zawrotną karierę - mianem Najlepszej Książki Roku określiły ją m.in. „The Washington Post”, „The Boston Globe”, „New York Magazine”, „Slate”, „Chicago Tribune”, „Huffington Post”, „Entertainment Weekly”, „People” i „Publishers Weekly”.
Poniżej opis wydawcy:
"Droga do wyzwolenia" to przenikliwa analiza świata scjentologii, która powstała na podstawie materiałów archiwalnych oraz ponad dwustu wywiadów przeprowadzonych z obecnymi i byłymi członkami Kościoła. Swą opowieść autor osnuł wokół życiorysów dwóch najświętszych dla scjentologów postaci: autora powieści science fiction L. Rona Hubbarda, w którego niespokojnym umyśle zrodziła się idea nowej religii, idealnie dopasowanej do kryzysu duchowego, jaki dotknął Amerykę po II wojnie światowej, oraz Davida Miscavige’a, ambitnego i bezwzględnego następcy Hubbarda, któremu przypadło w udziale trudne zadanie utrzymania pozycji Kościoła w obliczu ciągłych skandali i problemów prawnych.
Wright pokazuje, w jaki sposób Kościół zabiega o pozyskanie w swe szeregi gwiazd, takich jak Tom Cruise czy John Travolta, i jak wykorzystuje ich do realizacji własnych celów. Przedstawia też losy osób, które już w dzieciństwie z entuzjazmem przyjęły idee Hubbarda i zgodziły się mu służyć przez „miliard lat”. Nie stroni również od relacji z pierwszej ręki: pisze o przemocy, wyzysku, bezwzględności i morderczej dyscyplinie. Owoc jego pracy to coś więcej niż zwykły tekst demaskatorski – Wright odkrywa bowiem prawdziwą istotę tej kontrowersyjnej instytucji religijnej, chronionej przez amerykańską konstytucję.
Źródło: Czarne
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat