Dyrektor CBS odchodzi ze stanowiska po oskarżeniach o molestowanie

Leslie Moonves rezygnuje z pełnienia stanowiska dyrektora CBS po tym, jak oskarżono go o molestowanie. Jest oświadczenie.

Leslie Moonves rezygnuje z pełnienia stanowiska dyrektora CBS po tym, jak oskarżono go o molestowanie. Jest oświadczenie.

Michalina Reda

Michalina Reda

Leslie Moonves, dyrektor generalny CBS, pod koniec lipca został oskarżony o molestowanie przez sześć kobiet. Sytuacje miały mieć miejsce pod koniec ubiegłego wieku, a pokrzywdzone utrzymują, że Moonves stosował wobec nich przemoc, gdy nie chciały ulec jego dotykowi i pocałunkom. Mężczyzna zalecał się do nich podczas spotkań biznesowych, a gdy spotykały się z nim indywidualnie, zdarzało się, że popychał je na kanapę i usiłował zmusić do seksu. Ponadto kobiety ujawniły, że po odmówieniu producentowi ponosiły konsekwencje w postaci zwolnienia z pracy, co miało zrujnować ich kariery. Ze szczegółami pisaliśmy na ten temat tutaj.

Moonves już wtedy oświadczał, że te doniesienia są kompletnie nieprawdziwe. I choć dalej stoi przy swoim stanowisku, teraz podjął decyzję o porzuceniu funkcji dyrektora CBS. Przypomnijmy, że sprawował urząd od 15 lat. Po jego odejściu, tymczasowym zastępcą zostanie Joseph Ianniello, zaś CBS rozpoczyna poszukiwanie osoby, która może podjąć tę funkcję na stałe. Jak czytamy w oświadczeniu Moonvesa:

W tej chwili są mi przedstawiane nieprawdziwe zarzuty na temat sytuacji sprzed dekad. Nie są one jednak odzwierciedleniem tego, kim jestem. Od teraz nie będę już dyrektorem naczelnym stacji CBS. Jest mi niezmiernie przykro, że opuszczam firmę. Życzę jej samych sukcesów, podobnie jak nowej radzie dyrektorów oraz wszystkim pracownikom.

CBS i Moonves podjęli również decyzję o przekazaniu kwoty 20 mln dolarów z odprawy producenta na rzecz ruchu #MeToo.

 

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: youtube.com/Wall Street Journal

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV