Eisner 2017: ogłoszono nominacje do nagród. Polka wyróżniona za komiks

Nagrody Eisnera są przyznawane co roku za najlepsze osiągnięcia w świecie komiksów. W tym mamy powody do dumy z wyróżnienia polskiej rysowniczki.

Nagrody Eisnera są przyznawane co roku za najlepsze osiągnięcia w świecie komiksów. W tym mamy powody do dumy z wyróżnienia polskiej rysowniczki.

Katarzyna Niemczyk jest pierwszą polską rysowniczką, która pracuje przy komiksach Marvela. Razem z Chelsea Cain została nominowana do nagrody Eisnera w kategorii najlepsza nowa seria.

Oto nominacje w ważniejszych kategoriach. Pełna lista dostępna na oficjalnej stronie.

NAJLEPSZA NOWA SERIA
Black Hammer – Jeff Lemire i Dean Ormston (Dark Horse)
Clean Room – Gail Simone i Jon Davis-Hunt (Vertigo/DC)
Deathstroke: Rebirth – Christopher Priest, Carlo Pagulayan, et al. (DC)
Faith – Jody Houser, Pere Pérez i Marguerite Sauvage (Valiant)
Mockingbird – Chelsea Cain i Kate Niemczyk (Marvel)

NAJLEPSZA KONTYNUOWANA SERIA
Astro City – Kurt Busiek i Brent Anderson (Vertigo/DC)
Kill or Be Killed – Ed Brubaker i Sean Phillips (Image)
The Mighty Thor – Jason Aaron i Russell Dauterman (Marvel)
Paper Girls – Brian K. Vaughan i Cliff Chiang (Image)
Saga 1-6 – Brian K. Vaughan i Fiona Staples (Image)

NAJLEPSZA LIMITOWANA SERIA
Archangel – William Gibson, Michael St. John Smith, Butch Guice i Tom Palmer (IDW)
Briggs Land – Brian Wood i Mack Chater (Dark Horse)
Han Solo – Marjorie Liu i Mark Brooks (Marvel)
Kim i Kim – Magdalene Visaggio i Eva Cabrera (Black Mask)
The Vision – Tom King i Gabriel Walta (Marvel)
We Stand on Guard – Brian K. Vaughan i Steve Skroce (Image)

NAJLEPSZY KOMIKS KOMEDIOWY
The Further Fattening Adventures of Pudge, Girl Blimp – Lee Marrs (Marrs Books)
Hot Dog Taste Test – Lisa Hanawalt (Drawn & Quarterly)
Jughead – Chip Zdarsky, Ryan North, Erica Henderson, i Derek Charm (Archie)
Man, I Hate Cursive – Jim Benton (Andrews McMeel)
Yuge! 30 Years of Doonesbury on Trump – G. B. Trudeau (Andrews McMeel)

NAJLEPSZY KOMIKS OPARTY NA FAKTACH
Dark Night: A True Batman Story – Paul Dini i Eduardo Risso (Vertigo/DC)
Glenn Gould: A Life Off Tempo – Sandrine Revel (NBM)
March (Book Three) – John Lewis, Andrew Aydin, i Nate Powell (Top Shelf)
Rosalie Lightning: A Graphic Memoir – Tom Hart (St. Martin’s)
Tetris: The Games People Play – Box Brown (First Second)

NAJLEPSZY KOMIKS DLA POCZĄTKUJĄCYCH CZYTELNIKÓW (do lat 8)
Ape i Armadillo Take Over the World – James Sturm (Toon)
Burt’s Way Home – John Martz (Koyama)
The Creeps, Book 2: The Trolls Will Feast! – Chris Schweizer (Abrams)
I’m Grumpy (My First Comics) – Jennifer L. Holm i Matthew Holm (Random House Books for Young Readers)
Narwhal: Unicorn of the Sea – Ben Clanton (Tundra)

NAJLEPSZY KOMIKS DLA DZIECI (w przedziale wiekowym 9-12 lat)
The Drawing Lesson – Mark Crilley (Ten Speed Press)
Ghosts – Raina Telgemeier (Scholastic)
Hilda i the Stone Forest – Luke Pearson (Flying Eye Books)
Rikki, adapted by Norm Harper i Matthew Foltz-Gray (Karate Petshop)
Science Comics: Dinosaurs – MK Reed i Joe Flood (First Second)

NAJLEPSZY KOMIKS DLA NASTOLATKÓW (w przedziale wiekowym 13-17)
Bad Machinery, vol. 5: The Case of the Fire Inside – John Allison (Oni)
Batgirl – Hope Larson i Rafael Albuquerque (DC)
Jughead – Chip Zdarsky, Ryan North, Erica Henderson, i Derek Charm (Archie)
Monstress – Marjorie Liu i Sana Takeda (Image)
Trish Trash: Roller Girl of Mars – Jessica Abel (Papercutz/Super Genius)
The Unbeatable Squirrel Girl – Ryan North i Erica Henderson (Marvel)

NAJLEPSZY ALBUM GRAFICZNY – NOWY
The Art of Charlie Chan Hock Chye – Sonny Liew (Pantheon)
Black Dog: The Dreams of Paul Nash – Dave McKean (Dark Horse)
Exits – Daryl Seitchik (Koyama)
Mooncop – Tom Gauld (Drawn & Quarterly)
Patience – Daniel Clowes (Fantagraphics)
Wonder Woman: The True Amazon by Jill Thompson (DC Comics)

NAJLEPSZY ALBUM GRAFICZNY – WZNOWIENIE
Demon – Jason Shiga (First Second)
Incomplete Works – Dylan Horrocks (Alternative)
Last Look – Charles Burns (Pantheon)
Meat Cake Bible – Dame Darcy (Fantagraphics)
Megg i Mog in Amsterdam i Other Stories – Simon Hanselmann (Fantagraphics)
She’s Not into Poetry – Tom Hart (Alternative)

NAJLEPSZY SCENARZYSTA
Ed Brubaker, Criminal 10th Anniversary Special, Kill or Be Killed, Velvet (Image)
Kurt Busiek, Astro City (Vertigo/DC)
Chelsea Cain, Mockingbird (Marvel)
Max Landis, Green Valley (Image/Skybound), Superman: American Alien (DC)
Jeff Lemire, Black Hammer (Dark Horse); Descender, Plutona (Image); Bloodshot Reborn (Valiant)
Brian K. Vaughan, Paper Girls, Saga, We Stand On Guard (Image)

NAJLEPSZY SCENARZYSTA/RYSOWNIK
Jessica Abel, Trish Trash: Roller Girl of Mars (Papercutz/Super Genius)
Box Brown, Tetris: The Games People Play (First Second)
Tom Gauld, Mooncop (Drawn & Quarterly)
Tom Hart, Rosalie Lightning: A Graphic Memoir (St. Martin’s)
Sonny Liew, The Art of Charlie Chan Hock Chye (Pantheon)

NAJLEPSZE RYSUNKI/TUSZ ALBO ZESPÓŁ
Mark Brooks, Han Solo (Marvel)
Dan Mora, Klaus (BOOM!)
Greg Ruth, Indeh (Grand Central Publishing)
Francois Schuiten, The Theory of the Grain of Sand (IDW)
Fiona Staples, Saga (Image)
Brian Stelfreeze, Black Panther (Marvel)

NAJLEPSZY AUTOR OKŁADEK (za kilka okładek)
Mike Del Mundo, Avengers, Carnage, Mosaic, The Vision (Marvel)
David Mack, Abe Sapien, BPRD Hell on Earth, Fight Club 2, Hellboy i the BPRD 1953 (Dark Horse)
Sean Phillips, Criminal 10th Anniversary Special, Kill or Be Killed (Image)
Fiona Staples, Saga (Image)
Sana Takeda, Monstress (Image)

NAJLEPSZE KOLORY
Jean-Francois Beaulieu, Green Valley (Image/Skybound)
Elizabeth Breitweiser, Criminal 10th Anniversary Special, Kill or Be Killed, Velvet (Image); Outcast by Kirkman & Azaceta (Image/Skybound)
Sonny Liew, The Art of Charlie Chan Hock Chye (Pantheon)
Laura Martin, Wonder Woman (DC); Ragnorak (IDW); Black Panther (Marvel)
Matt Wilson, Cry Havoc, Paper Girls, The Wicked + The Divine (Image); Black Widow, The Mighty Thor, Star-Lord (Marvel)

NAJLEPSZE LITERNICTWO
Dan Clowes, Patience (Fantagraphics)
Brecht Evens, Panther (Drawn & Quarterly)
Tom Gauld, Mooncop (Drawn & Quarterly)
Nick Hayes, Woody Guthrie (Abrams)
Todd Klein, Clean Room, Dark Night, Lucifer (Vertigo/DC); Black Hammer (Dark Horse)
Sonny Liew, The Art of Charlie Chan Hock Chye (Pantheon)

NAJLEPSZY WEBKOMIKS
Bird Boy, by Anne Szabla, http://bird-boy.com
Deja Brew, by Teneka Stotts i Sarah DuVall (Stela.com)
Jaeger – Ibrahim Moustafa (Stela.com)
The Middle Age – Steve Conley, steveconley.com/the-middle-age
On Beauty – Christina Tran,  sodelightful.com/comics/beauty/

NAJLEPSZY KOMIKS CYFROWY
Bandette – Paul Tobin i Colleen Coover (Monkeybrain/comiXology)
Edison Rex – Chris Roberson i Dennis Culver (Monkeybrain/comiXology)
Helm – Jehanzeb Hasan i Mauricio Caballero, www.crookshaw.com/helm/
On a Sunbeam – Tillie Walden, www.onasunbeam.com
Universe! – Albert Monteys (Panel Syndicate)

Źródło: comic-con.org / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

MyAnna Buring

MyAnna Buring

ur. 1979, kończy 40 lat

Daniella Alonso

Daniella Alonso

ur. 1978, kończy 41 lat

Mireille Enos

Mireille Enos

ur. 1975, kończy 44 lat

Tatiana Maslany

Tatiana Maslany

ur. 1985, kończy 34 lat

Billie Piper

Billie Piper

ur. 1982, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV