Repertuar kin Nowość Program TV

Elon Musk chciał zainstalować Mario Kart w Tesli

Elektryczne samochody z autopilotem są jak zabawki dla dużych dzieci. A według Elona Muska takie zabawki powinny pozwolić grać nam w ulubione gry.

Tesla wyróżnia się na tle klasycznych koncernów motoryzacyjnych dość swobodnym podejściem do swoich produktów. Elon Musk nie stroni od żartów oraz nawiązań popkulturowych. Firma wprowadziła już m.in. tryb Mad Max do autopilota, który charakteryzuje się największą dynamiką jazdy, a projekt TeslAtari umożliwił odpalenie na komputerze pokładowym czterech gier retro:  AsteroidsCentipede, Lunar Lander oraz Missile Command. A to nie koniec niespodzianek, jakie szykuje dla nas Elon Musk.

Pod koniec listopada szef Tesli ogłosił na Twitterze, że przed świętami modele S, 3 oraz X otrzymają aktualizację wprowadzającą nowe easter eggi: Tryb Romansu, humor toaletowy oraz jeszcze więcej gier. Jeden z użytkowników zasugerował, że Tesla powinna zainstalować w swoich samochodach Mario Kart 8: Deluxe. Musk nie pozostawił tego komentarza bez odpowiedzi. Poinformował obserwujących, że firma miała takie plany, ale Nintendo nie zgodziło się na udzielenie licencji na ten tytuł.

15-calowy ekran dotykowy w Tesli Model 3 na pierwszy rzut oka wydaje się idealnym nośnikiem dla prostych gier. Niestety komputer pokładowy opracowany we współpracy z Nvidią nie był projektowany z myślą o graczach, dlatego nie wiadomo, czy poradziłby sobie z odpaleniem trójwymiarowych tytułów. Problemem mogłoby okazać się także sterowanie – jeśli nie moglibyśmy sparować z Teslą pada, granie w Mario Kart na ekranie dotykowym mogłoby być nieco uciążliwe.

Plotka
-
-

Być może Muskowi nie udało się przekonać Nintendo do współpracy, ale w przedświątecznej aktualizacji i tak udostępnione zostaną nowe gry. Gdybyście mieli taką możliwość, jaki tytuł zainstalowalibyście w swoim samochodzie?

Źródło: Futurism / Zdjęcie: Materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

W MCU i DCEU starali się…

W sieci pojawiła się lista aktorów, którzy starali się o zupełnie inne role w MCU,…

Piotr Piskozub
-

Teoria – w Avengers: Endgame Tony…

W sieci pojawiła się nowa teoria na temat Avengers: Endgame, według której Tony Stark w…

Karolina Szendera
spoilery
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

Czas na kolejny artykuł z cyklu, w którym będziemy przybliżać Wam kulisy kultowych filmów. Oto…

Michalina Reda
-

Filmy 2019: premiery kinowe roku –…

Rok 2019 to czas zupełnie nowych premier kinowych. Sprawdźcie, co dobrego wejdzie na ekrany kin…

Adam Siennica
-

Zabójcze maszyny – film jest spektakularną…

Zabójcze maszyny były promowane jako wielki film science fiction. A wychodzi na to, że nikogo…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Titans – czy Batman na pewno…

W sieci znalazły się już zdjęcia i opis finałowego odcinka pierwszego sezonu serialu Titans.

Co o tym sądzisz?