Przeczytaj w weekend

Elon Musk chciał zainstalować Mario Kart w Tesli

Elektryczne samochody z autopilotem są jak zabawki dla dużych dzieci. A według Elona Muska takie zabawki powinny pozwolić grać nam w ulubione gry.

Elektryczne samochody z autopilotem są jak zabawki dla dużych dzieci. A według Elona Muska takie zabawki powinny pozwolić grać nam w ulubione gry.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  Tesla 

Tesla wyróżnia się na tle klasycznych koncernów motoryzacyjnych dość swobodnym podejściem do swoich produktów. Elon Musk nie stroni od żartów oraz nawiązań popkulturowych. Firma wprowadziła już m.in. tryb Mad Max do autopilota, który charakteryzuje się największą dynamiką jazdy, a projekt TeslAtari umożliwił odpalenie na komputerze pokładowym czterech gier retro:  AsteroidsCentipede, Lunar Lander oraz Missile Command. A to nie koniec niespodzianek, jakie szykuje dla nas Elon Musk.

Pod koniec listopada szef Tesli ogłosił na Twitterze, że przed świętami modele S, 3 oraz X otrzymają aktualizację wprowadzającą nowe easter eggi: Tryb Romansu, humor toaletowy oraz jeszcze więcej gier. Jeden z użytkowników zasugerował, że Tesla powinna zainstalować w swoich samochodach Mario Kart 8: Deluxe. Musk nie pozostawił tego komentarza bez odpowiedzi. Poinformował obserwujących, że firma miała takie plany, ale Nintendo nie zgodziło się na udzielenie licencji na ten tytuł.

15-calowy ekran dotykowy w Tesli Model 3 na pierwszy rzut oka wydaje się idealnym nośnikiem dla prostych gier. Niestety komputer pokładowy opracowany we współpracy z Nvidią nie był projektowany z myślą o graczach, dlatego nie wiadomo, czy poradziłby sobie z odpaleniem trójwymiarowych tytułów. Problemem mogłoby okazać się także sterowanie - jeśli nie moglibyśmy sparować z Teslą pada, granie w Mario Kart na ekranie dotykowym mogłoby być nieco uciążliwe.

Być może Muskowi nie udało się przekonać Nintendo do współpracy, ale w przedświątecznej aktualizacji i tak udostępnione zostaną nowe gry. Gdybyście mieli taką możliwość, jaki tytuł zainstalowalibyście w swoim samochodzie?

Źródło: Futurism / Zdjęcie: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV