Przeczytaj w weekend

Elvis Presley - kto zagra Priscillę? Aktorka obsadzona

Elvis Presley doczeka się filmu biograficznego. Wiemy, kto wcieli się w żonę muzyka, Priscillę.

Elvis Presley doczeka się filmu biograficznego. Wiemy, kto wcieli się w żonę muzyka, Priscillę.

Michalina Reda
Michalina Reda

Elvis Presley to legendarny muzyk nazywany królem rock'n'rolla, będący także jedną z ikon XX wieku. Po wielu latach od śmierci artysty, w produkcji jest film biograficzny o jego życiu i karierze. Za sterami stoi Baz Luhrmann, reżyser produkcji takich jak Wielki GatsbyMoulin Rouge czy Australia. Z pierwszych opisów fabularnych wiemy, że film opowie historię znajomości Presleya z Tomem Parkerem, który został jego menadżerem. To właśnie Parker odpowiadał za wiele przełomów w karierze Presleya, w tym za jego kontrakt z RCA. W roli menadżera wystąpi Tom Hanks, zaś samego Elvisa zagra Austin Butler.

Zgodnie z nowymi informacjami, obsadzona została także rola Priscilli Presley, byłej żony muzyka. W tę bohaterkę wcieli się Olivia DeJonge, aktorka, którą kojarzymy z produkcji takich jak The Society, Uważaj, kochanie czy Wizyta. Priscilla i Elvis byli małżeństwem w latach 1967-1973.

Film o Elvisie Presleyu nie ma jeszcze oficjalnego tytułu. Zdjęcia ruszą w przyszłym roku, a premiera zaplanowana jest na 1 października 2021.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: wikimedia.org

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV