Przeczytaj w weekend

Eternals - co oznaczają tajemnicze symbole w logo? Jest przekonująca teoria

Logo Eternals może sugerować, że istotny wpływ na fabułę tej odsłony MCU będą mieli Celestianie. Poznajcie nową teorię.

Logo Eternals może sugerować, że istotny wpływ na fabułę tej odsłony MCU będą mieli Celestianie. Poznajcie nową teorię.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Od dłuższego czasu spekuluje się, że w filmie The Eternals w MCU raz jeszcze zostaną pokazani Celestianie, członkowie wszechpotężnej kosmicznej rasy, która w komiksach miała olbrzymi wpływ na kształtowanie się całego uniwersum Marvela. Przypomnijmy, że na dużym ekranie zobaczyliśmy ich po raz pierwszy w produkcji Strażnicy Galaktyki, natomiast w obrazie Strażnicy Galaktyki Vol. 2 wielkie znaczenie dla fabuły miał jeden z Celestian, Ego, ojciec Star-Lorda. 

Kilka dni temu zaprezentowano nowe logo nadchodzącego filmu, na którym możemy odnaleźć tajemnicze symbole. Chodzi tu więc o przypominający budową zegar emblemat, na którym znajduje się aż 17 zagadkowych wzorów. Początkowo fani założyli, że chodzi o 17 Przedwiecznych, którzy pojawią się na ekranie; trzeba jednak zwrócić uwagę, że Przedwieczni są naprawdę liczną rasą, więc odwołanie jedynie do kilkunastu jej przedstawicieli byłoby niezrozumiałe. Portal Screen Rant przedstawia w całej sprawie inną, całkiem przekonującą teorię. 

Zdaniem dziennikarzy symbole te związane są właśnie z Celestianami - w komiksach każdy z nich prezentowany był w charakterystyczny sposób. I tak Jemiah został przedstawiony jako badacz próbek ciał rozmaitych organizmów, Tefral jako geograf wszechświata, Arishem wybierał planety, które zostaną poddane destrukcji, a Exitar niszczył całe cywilizacje, które zdaniem Celestian były niegodne istnienia. Zwraca się więc uwagę, że przynajmniej niektóre z symboli wydają się pasować do przedstawicieli kosmicznej rasy; trzeci z prawej do Arishema, natomiast czwarty z prawej do Esona, postaci już w MCU wprowadzonej - to on był pierwszym posiadaczem Kamienia Mocy. 

W komiksach to właśnie uznawani za kosmicznych bogów Celestianie stworzyli Przedwiecznych, a następnie posłali ich do walki z Dewiantami. 

Choć szczegóły fabularne produkcji nie są na razie znane, od weekendu w sieci krąży związana z nimi plotka. Według niej głównymi bohaterami filmu mieliby być Sersi (Gemma Chan) i Dane Whitman aka Czarny Rycerz (Kit Harington), natomiast najważniejszą osią historii stałaby się miłosna relacja pomiędzy nimi.

Eternals zadebiutują w polskich kinach 6 listopada. 

Źródło: Screen Rant / zdjęcie główne: MovieWeb/Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV