Europa w zimie: w lutym kolejna powieść SF Dave’a Hutchinsona

Europa w zimie to już trzeci tom serii Pęknięta Europa autorstwa brytyjskiego pisarza Dave'a Hutchinsona. Premiera już niedługo.

Europa w zimie to już trzeci tom serii Pęknięta Europa autorstwa brytyjskiego pisarza Dave'a Hutchinsona. Premiera już niedługo.

Seria Pęknięta Europa przedstawia wydarzenia w nieodległej przyszłości, kiedy to na naszym kontynencie doszło do rozpadu znanych nam państw, a na ich miejsce narodziły się setki znacznie mniejszych tworów. To jednak nie wszystko: wraz z rozwojem wydarzeń czytelnicy dowiadują się, że za przynajmniej częścią wydarzeń stoją potężne siły pochodzące z równoległych rzeczywistości.

Seria Dave Hutchinson rozpoczyna się powieścią Europe In Autumn, po której następuje Europe at Midnight. Dom Wydawniczy Rebis zapowiedział na 5 lutego premierę trzeciego, przedostatniego tomu cyklu. Książka nosi tytuł Europe in Winter.

Europa w zimie - okładka
Źródło: Rebis

Rudi, były szef kuchni, który został szpiegiem, powraca z misją odkrycia prawdy o podzielonej Europie.  Zawiązano unię ze Wspólnotą, która jest teraz największym państwem w Europie. Rozpoczął się okres bezprecedensowego pokoju i dobrobytu. Jaki jest więc powód wściekłości terrorystów? Dlaczego przedstawiciele Wspólnoty i krajów europejskich spotykają się potajemnie, wymieniając zakładników? I kim są Les Coureurs des Bois? W towarzystwie zbieraniny przybłędów, mafiosów i uśpionych agentów Rudi rusza na poszukiwanie odpowiedzi na te pytania, żeby się przekonać, że prawda leży dużo bliżej domu, a zarazem dużo dalej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać…

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV