Europa w zimie: w lutym kolejna powieść SF Dave’a Hutchinsona

Europa w zimie to już trzeci tom serii Pęknięta Europa autorstwa brytyjskiego pisarza Dave'a Hutchinsona. Premiera już niedługo.

Europa w zimie to już trzeci tom serii Pęknięta Europa autorstwa brytyjskiego pisarza Dave'a Hutchinsona. Premiera już niedługo.

Seria Pęknięta Europa przedstawia wydarzenia w nieodległej przyszłości, kiedy to na naszym kontynencie doszło do rozpadu znanych nam państw, a na ich miejsce narodziły się setki znacznie mniejszych tworów. To jednak nie wszystko: wraz z rozwojem wydarzeń czytelnicy dowiadują się, że za przynajmniej częścią wydarzeń stoją potężne siły pochodzące z równoległych rzeczywistości.

Seria Dave Hutchinson rozpoczyna się powieścią Europe In Autumn, po której następuje Europe at Midnight. Dom Wydawniczy Rebis zapowiedział na 5 lutego premierę trzeciego, przedostatniego tomu cyklu. Książka nosi tytuł Europe in Winter.

Europa w zimie - okładka
Źródło: Rebis

Rudi, były szef kuchni, który został szpiegiem, powraca z misją odkrycia prawdy o podzielonej Europie.  Zawiązano unię ze Wspólnotą, która jest teraz największym państwem w Europie. Rozpoczął się okres bezprecedensowego pokoju i dobrobytu. Jaki jest więc powód wściekłości terrorystów? Dlaczego przedstawiciele Wspólnoty i krajów europejskich spotykają się potajemnie, wymieniając zakładników? I kim są Les Coureurs des Bois? W towarzystwie zbieraniny przybłędów, mafiosów i uśpionych agentów Rudi rusza na poszukiwanie odpowiedzi na te pytania, żeby się przekonać, że prawda leży dużo bliżej domu, a zarazem dużo dalej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać…

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV