EuropaCorp Luca Bessona może zostać przejęta przez Vine

Zadłużona wytwórnia filmowa założona przez twórcę Leona zawodowca i Piątego elementu może zostać uratowana przez amerykańską spółkę.

Zadłużona wytwórnia filmowa założona przez twórcę Leona zawodowca i Piątego elementu może zostać uratowana przez amerykańską spółkę.

Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski
Tagi:  europacorp 

Wytwórnia EuropaCorp, której dług netto od 31 marca wynosił 181 mln dolarów netto, może zostać przejęta przez Vine Alternative Investments, spółkę z Nowego Jorku. Przedstawiciele EuropaCorp w oficjalnym oświadczeniu potwierdzili rozmowy z kilkoma partnerami finansowymi, w tym grupą Vine, w celu restrukturyzacji zadłużenia i wzmocnienia zdolności finansowej wytwórni. Jakiś czas temu trwały negocjacje z francuskim koncernem Pathe, jednak ta umowa wydaje się już nie obowiązywać. Według tygodnika Le Journal du Dimanche 3 lipca w biurze francuskiego zarządcy sądowego została zawarta umowa ratunkowa między EuropaCorp a Vine. Jej szczegóły nie są znane, ale porozumienie nadal wymaga zatwierdzenia przez Sąd Gospodarczy w Bobigny, który udzielił wytwórni sześciomiesięcznego umorzenia długu w celu zbilansowania ksiąg.

Vine i EuropaCorp mają istniejące powiązania w ramach linii kredytowej zapewnianej przez pierwszą, w związku z przejęciem przez firmę w 2017 roku Village Roadshaw, pożyczkodawcy wytwórni. Plan naprawczy nie został jeszcze ujawniony, chociaż lokalne media spekulują, że Vine może zamienić dług EuropaCorp w kapitał, a aktywa wydają się dostatecznie solidne, aby zaspokoić kredytodawców.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: EuropaCorp

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV