Europejskie Nagrody Filmowe 2019 - Polacy powalczą o statuetki. Poznaj pełną listę filmów

Wiemy już, które filmy będą walczyć o Europejskie Nagrody Filmowe 2019. Na liście znalazły się m.in. Kler, Obywatel Jones i Wilkołak.

Wiemy już, które filmy będą walczyć o Europejskie Nagrody Filmowe 2019. Na liście znalazły się m.in. Kler, Obywatel Jones i Wilkołak.

Znamy już pełną listę filmów, które będą się ubiegać o Europejskie Nagrody Filmowe 2019. Przypomnijmy, że największą wygraną zeszłorocznej edycji okazała się Zimna wojna, która zdobyła aż 5 wyróżnień, w tym dla najlepszego europejskiego filmu roku, z kolei za najlepszy europejski film animowany uznano Jeszcze dzień życia. Również w tym roku polskie kino ma szanse na laury - w szranki stanie kilka rodzimych produkcji, Kler, Obywatel Jones i Wilkołak, jak również koprodukcja polsko-brytyjsko-francusko-amerykańsko-niemiecka, High Life. Będą one rywalizować z takimi obrazami jak Ból i blask, Faworyta, Portret kobiety w ogniu czy Nie ma nas w domu. Oto wszystkie tytuły z szansą na statuetki Europejskiej Akademii Filmowej:

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 7 grudnia w Berlinie.  

Źródło: europeanfilmawards.eu / zdjęcie główne: Robert Pałka/Kino Świat; Bartek Mrozowski/Kino Świat; Łukasz Bąk/Velvet Spoon

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV