Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Fantastyczne zwierzęta 2 – są recenzje i wynik z Rotten Tomatoes. Duże zaskoczenie

Fantastyczne zwierzęta 2 to nowy film ze świata Harry'ego Pottera. Właśnie zadebiutowały pierwsze recenzje i wynik z Rotten Tomatoes - mogą one zaskoczyć wielu czekających na produkcję fanów.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to nadchodzący film z magicznego świata wykreowanego przez J.K. Rowling i jednocześnie spin-off serii Harry Potter. Fabuła skupia się na Newcie Skamanderze, który wraz z Albusem Dumbledore’em stawi czoła rosnącemu w siłę Grindelwaldowi. W dwóch potężnych czarodziejów wcielą się Jude Law i Johnny Depp, zaś w roli Newta ponownie powraca Eddie Redmayne.

Dziś w sieci zadebiutowały pierwsze recenzje produkcji, a także ogłoszono wynikz z Rotten Tomatoes. Może być on dużym zaskoczeniem dla fanów serii – Fantastyczne zwierzęta 2 otrzymały tylko 55% (17 recenzji pozytywnych i 14 negatywnych, ze współczynnikiem 6.5/10). Jest to najniższy wynik w historii filmowej serii Harry Potter. Fragmenty recenzji mogą nam zobrazować skąd tyle uwag…

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grimdelwalda
źródło: Rotten Tomatoes

Pierwszym zarzutem wobec filmu jest to, że jest zdecydowanie zbyt zawiły – na ekranie plączą się wszystkie wątki i nie wiadomo dokładnie, kto jest kim, lub kto co komu wyrządził w przeszłości. Bardzo utrudnia to odbiór produkcji i jednocześnie psuje całą frajdę. Wątków i tematów jest tyle, że zdaniem krytyków mogłyby one stanowić podstawy do stworzenia wielu kolejnych produkcji pełnometrażowych – fakt, że wszystkie je ze sobą połączono jest największą bolączką produkcji i wspomina o tym znaczna większość recenzentów. Co więcej, film zdaje się być napędzany wyłącznie potrzebą bycia sequelem – nie ma tu historii, która by się obroniła i która uczyniłaby tę produkcję potrzebną – do samego końca nie wiadomo, o czym on tak naprawdę jest i co wnosi. Podobno wcale nie skupia się na Dumbledorze i Grindelwaldzie, a przynajmniej nie w takim stopniu, jakiego mogliśmy oczekiwać. Fabułą proponuje mnóstwo wątków pobocznych, które są tu tylko po to, by ustawić ewentualne kontynuacje – twórcy są tak zapatrzeni w plany na przyszłość, że kompletnie nie zauważają swojego braku kontroli nad tą konkretną historią.

Druga część krytyków wciąż jednak cieszy się produkcją i podaje silne argumenty na jej obronę. Zdaniem entuzjastów, wszystkie postaci są zagrane znakomicie, a na interakcje między nimi patrzy się z zainteresowaniem. Film jest zbudowany tak, by nawet najwięksi fani książek odnaleźli w nim frajdę – mamy nawiązania i easter eggi, których niedzielny widz nie wyłapie na pierwszy rzut oka. Na plus także zachwycające efekty specjalne, które zdecydowanie są jedną z najmocniejszych stron produkcji. W porównaniu z filmem Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, ta część jest bardziej mroczna i czuć w niej więcej magii (co ciekawe, sceptycy uważają zupełnie odwrotnie – nie ma co się zatem zbyt sugerować dopóki sami nie zobaczymy filmu na własne oczy). Entuzjaści potwierdzają, że w filmie jest tyle wątków, że prawdopodobnie można byłoby z niego zrobić czterogodzinny miniserial, jednak przymykają na to oko – zapewniają, że zabawa wciąż jest świetna.

Pamiętajmy, że kilkanaście recenzji to na pewno nie wynik końcowy – statystyka na Rotten Tomatoes ulegnie jeszcze zmianie. Mimo wszystko wciąż warto wybrać się do kina, by ocenić produkcję samemu – przy tak rozbieżnych recenzjach jest to wręcz wskazane.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – premiera 16 listopada.

breaking
-
breaking
-

Źródło: rottentomatoes.com / zdjęcie główne: Screen Rant

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Miłość, śmierć i roboty – najlepsze…

Na platformie Netflix pojawił się rewelacyjny serial Miłość, śmierć i roboty. To dobry moment na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – co się…

Benedict Wong pojawił się na chwilę w filmie Avengers: Wojna bez granic. Podczas AMA na…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Michalina Reda
-

Gra o tron – kto zginie…

Gra o tron powróci już w przyszłym miesiącu, a w sieci pojawiły się przewidywania mówiące…

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów niczym Obcy…

Wygasło embargo na relacje z planu filmu Godzilla 2: Król potworów. Z różnych wywiadów poznajemy…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.