Repertuar kin Nowość Program TV

Fear The Walking Dead – koniec sporu o plagiat. Strony doszły do porozumienia

Spór wokół Fear The Walking Dead i rzekomego plagiatu rozgorzał latem ubiegłego roku. Zgodnie z nowymi informacjami, sprawa zostaje uznana za zamkniętą, ponieważ strony doszły do porozumienia.

Twórcy serialu Fear the Walking Dead zostali oskarżeni o plagiat latem ubiegłego roku. Melvin Smith, autor powieści graficznych stwierdził bowiem, że historia zaproponowana w 2. sezonie serialu została zaczerpnięta z jego komiksu pod tytułem Dead Alive. Jak mówi, 2. sezon proponował widzom konkretne wątki, które jego zdaniem zostały bezprawnie zaczerpnięte wprost z jego komiksu – fragmenty 13. odcinka 2. sezonu miały zostać wręcz skopiowane z wymyślonej przez niego historii. Ponadto, Smith, jako były współpracownik producentów serialu, uważał, że wszyscy znali jego komiks i sytuacja nie mogła być przypadkowa.

Od nagłośnienia sprawy minęło już ponad pół roku i zgodnie z nowymi informacjami – na tym koniec sporu. Jak podaje portal Deadline, strony doszły do porozumienia i całe postępowanie w tej sprawie zostaje odrzucone. Nie wyjawiono, na czym polega porozumienie, jednak dziennikarze Deadline sugerują, że Smith jest nim w pełni usatysfakcjonowany i nie zamierza dłużej walczyć o swoje prawa. Każda ze stron poniesie własne koszty związane z dotychczasowym postępowaniem sądowym.

breaking
-
-

Przypomnijmy, że Fear the Walking Dead powróci z 5. sezonem jeszcze w tym roku.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Michael Desmond/AMC
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Paweł Krzystyniak
-

Marvel’s Spider-Man: Fan połączył dwa kostiumy…

W Marvel's Spider-Man znajdziemy mnóstwo kostiumów dla Pajączka, ale nie przeszkadza to fanom na tworzenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – olbrzymie zainteresowanie…

Wiemy już, ile wyświetleń w trakcie pierwszych 24 godzin po internetowym debiucie zanotował zwiastun filmu…

Piotr Piskozub
Plotka
-

The Batman – wiemy już, w…

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat filmu The Batman - są one związane…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.