Fear The Walking Dead – koniec sporu o plagiat. Strony doszły do porozumienia

Spór wokół Fear The Walking Dead i rzekomego plagiatu rozgorzał latem ubiegłego roku. Zgodnie z nowymi informacjami, sprawa zostaje uznana za zamkniętą, ponieważ strony doszły do porozumienia.

Spór wokół Fear The Walking Dead i rzekomego plagiatu rozgorzał latem ubiegłego roku. Zgodnie z nowymi informacjami, sprawa zostaje uznana za zamkniętą, ponieważ strony doszły do porozumienia.

Twórcy serialu Fear the Walking Dead zostali oskarżeni o plagiat latem ubiegłego roku. Melvin Smith, autor powieści graficznych stwierdził bowiem, że historia zaproponowana w 2. sezonie serialu została zaczerpnięta z jego komiksu pod tytułem Dead Alive. Jak mówi, 2. sezon proponował widzom konkretne wątki, które jego zdaniem zostały bezprawnie zaczerpnięte wprost z jego komiksu - fragmenty 13. odcinka 2. sezonu miały zostać wręcz skopiowane z wymyślonej przez niego historii. Ponadto, Smith, jako były współpracownik producentów serialu, uważał, że wszyscy znali jego komiks i sytuacja nie mogła być przypadkowa.

Od nagłośnienia sprawy minęło już ponad pół roku i zgodnie z nowymi informacjami - na tym koniec sporu. Jak podaje portal Deadline, strony doszły do porozumienia i całe postępowanie w tej sprawie zostaje odrzucone. Nie wyjawiono, na czym polega porozumienie, jednak dziennikarze Deadline sugerują, że Smith jest nim w pełni usatysfakcjonowany i nie zamierza dłużej walczyć o swoje prawa. Każda ze stron poniesie własne koszty związane z dotychczasowym postępowaniem sądowym.

Przypomnijmy, że Fear the Walking Dead powróci z 5. sezonem jeszcze w tym roku.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Michael Desmond/AMC

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV