Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Festiwal w Gdyni: Wołyń dostaje nagrodę od Kurskiego i TVP. Smarzowski nie przyjmuje

Po gali zamknięcia 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni Jacek Kurski dał nagrodę specjalną od TVP filmowi Wołyń. Zobaczcie, dlaczego

Na samym początku gali zamknięcia 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni ogłoszono, że po gali Jacek Kurski wręczy nagrodę prezesa TVP (100 tys. złotych) w kuluarach teatru muzycznego. Nikt wówczas nie wiedział, kto ma być wyróżniony i dlaczego ta nagroda ma zostać przyznana po gali, a nie w jej trakcie. Okazało się, że Jacek Kurski nagrodził film Wołyń. Wojciech Smarzowski nie przyjął tej nagrody.

– Jeszcze nie otrzymałem żadnej nagrody i żadnej nagrody nie przyjąłem. Prezes telewizji pan Jacek Kurski chciał mi ją przekazać, ale nie chciał tego zrobić – co mnie zaskoczyło – na scenie, tylko po całej ceremonii. Co wydaje mi się dość kłopotliwe i dziwne – mówi Wojciech Smarzowski w rozmowie z Patrycją Wanat z TOK FM.

Reżyser filmu Wołyń podkreślił w rozmowie, że wzbrania się przed wszelkimi próbami upolitycznienia jego film. Boi się, że może tak być z tą nagrodą, która rozgrywa się w dziwnym pośpiechu. Nie chce, by jego film był używany w jakichkolwiek rozgrywkach politycznych.

Czytaj także: Nasza recenzja filmu Wołyń

Przyznaje, że jeśliby ta nagroda została wręczona na gali, przyjąłby ją i przekazałby pieniądze na jakąś fundację wołyńską.

– Słyszałem o tym, że mam nagrodę odebrać we wtorek. Nie wiem, ile jest w tym prawdy. Ale ponieważ wszyscy mnie o to pytają, chciałem powiedzieć, że na razie sprawa nagrody jest absolutnie zawieszona – tłumaczy reżyser w rozmowie z Patrycją Wanat z TOK FM.

TVP i Jacek Kurski nie komentują słów Smarzowskiego.

Źródło: Wyborcza.pl, TOK FM / zdjęcie główne: Forum Film

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Poznaj najdroższe seriale telewizyjne w historii.…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych seriali telewizyjnych w historii - w zestawieniu nie brakuje zaskoczeń.

Adam Siennica
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – oficjalne plakaty…

Avengers: Koniec gry rozkręca swoją promocję. Widowisko MCU doczekało się oficjalnych plakatów superbohaterów.

Piotr Piskozub
-

Czekając na Avengers: Koniec gry –…

Fani MCU zastanawiają się, jak w filmie Avengers: Koniec gry swoją obecność zaznaczy Hulk. To…

Adam Siennica
-

Templariusze: sezon 2, odcinek 1 –…

Templariusze kontynuują opowiadaną historię w 2. sezonie. Oceniam, jak odcinek wprowadza do nowej serii.

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Wszystko wskazuje na to, że aktualny czas trwania został już ustalony przez Disneya i Marvela.…

-

Właściciele serwisu Kinomaniak.tv otrzymali wyroki w…

Na portalu Wyborcza.pl pojawiły się informacje dotyczące wyroku, który otrzymali twórcy serwisu z pirackimi treściami,…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.