Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Tag: #nagroda

Tymoteusz Wronka
-

Nagroda Żuławskiego przyznana. Krytycy nagrodzili polską fantastykę

W niedzielę ogłoszono tegorocznych laureatów nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Poznajcie wyróżnione pozycje z wydanej w zeszłym roku polskiej fantastyki.

Tymoteusz Wronka
-

Powieść Olgi Tokarczuk nominowana do Bookera

Powieść Bieguni Olgi Tokarczuk została doceniona na rynku anglojęzycznym i została nominowana do The Man Booker International Prize.

Michalina Reda
-

Idris Elba i Jordan Peele wśród nagrodzonych przez NAACP. Pełna...

Organizacja NAACP co rok przyznaje nagrody artystom niebiałoskórym. Poznajcie zwycięzców w kategoriach serialowych oraz filmowych.

Michalina Reda
14 -

Polska krótkometrażówka z dwiema nagrodami w Cannes

Najpiękniejsze fajerwerki ever, film Aleksandry Terpińskiej, otrzymał nagrodę Canal + oraz Rails d`Or na tegorocznym Festiwalu w Cannes.

Tymoteusz Wronka
7 -

Polska fantasy doceniona w Rosji

Debiutancka książka Roberta M. Wegnera z serii Opowieści z meekhańskiego pogranicza została uznana za książkę roku w Rosji. Przeczytajcie o szczegółach.

Adam Siennica
1 -

Festiwal w Gdyni: Wołyń dostaje nagrodę od Kurskiego i TVP....

Po gali zamknięcia 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni Jacek Kurski dał nagrodę specjalną od TVP filmowi Wołyń. Zobaczcie, dlaczego

Tymoteusz Wronka
175 -

Andrzej Sapkowski uhonorowany World Fantasy Award

W Stanach Zjednoczonych ogłoszono nominacje do World Fantasy Award. Jednocześnie poinformowano, że Andrzej Sapkowski otrzyma specjalne wyróżnienie.

Katarzyna Koczułap
-

Ridley Scott uhonorowany za wkład w rozwój kinematografii

Ridley Scott, jeden z najlepszych i najpopularniejszych reżyserów został uhonorowany nagrodą American Cinematheque.

Tymoteusz Wronka
-

Paszporty Polityki 2016 przyznane

Wczoraj odbyła się gala nagród kulturalnych przyznawanych przez tygodnik Polityka. Paszporty Polityki są obecnie przyznawane w 7 kategoriach, a sama nagroda istnieje od 1993 roku.

Michał Czubak
-

Wiedźmin 3: Dziki Gon nominowany za scenariusz

Wiedźmin 3: Dziki Gon ma dużą szansę na zwycięstwo na gali organizowanej przez Amerykańską Gilidę Scenarzystów. Polska gra otrzymała nominację za najlepszy scenariusz.

Adam Siennica
-

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy nominowane do Critics Choice

Critics Choice Awards to jedna z najbardziej cenionych nagród filmowych na świecie. Dziennikarze decydują się poza kolejnością nominować Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy w kategorii najlepszy…

Katarzyna Koczułap
-

Johnny Depp nie chce dostać Oscara

Mimo, iż wszyscy zastanawiają się, czy Johnny Depp powróci w końcu z oscarowej gali ze statuetką, sam aktor nie jest tym w ogóle zainteresowany.