Filmy na podstawie gier wg Rotten Tomatoes - od najgorszego do najlepszego. Uwe Boll, Angry Birds i słaby poziom

Rotten Tomatoes opublikowało zestawienie filmów na podstawie gier. Lista zawiera zarówno te udane produkcje, jak i spektakularne wpadki.

Rotten Tomatoes opublikowało zestawienie filmów na podstawie gier. Lista zawiera zarówno te udane produkcje, jak i spektakularne wpadki.

Ekranizacje gier wydają się być przepisem na sukces. Wiele współczesnych produkcji ma świetne historie, które w teorii są idealne do przeniesienia na wielki ekran. Niestety, w najlepszym wypadku takie filmy są co najwyżej średnie, a zdecydowana ich większość jest koszmarkami, o których jak najszybciej chciałoby się zapomnieć.

Serwis Rotten Tomatoes przygotował zestawienie produkcji na podstawie gier i doskonale widać tutaj, z jaką jakością mamy najczęściej do czynienia. Na liście ponad 40 produkcji tylko kilka może poszczycić się dobrymi ocenami krytyków. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze opinie recenzentów pokrywają się z gustem widzów - niektóre z obecnych tu ekranizacji ma wierne grono fanów i w pewnych kręgach uznawane są one za dzieła kultowe.

Zobaczcie sami - filmy zostały tutaj posegregowane od najsłabiej nieocenionego, do takiego, który zebrał najlepsze noty od krytyków. 

Źródło: editorial.rottentomatoes.com / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV