Filmy superbohaterskie są hałaśliwe i niedorzeczne? Tak twierdzi reżyserka Psich pazurów
Jane Campion dołączyła do grona krytyków filmów o superbohaterach. Reżyserka Psich pazurów nienawidzi tego typu produkcji.
Jane Campion dołączyła do grona krytyków filmów o superbohaterach. Reżyserka Psich pazurów nienawidzi tego typu produkcji.

Filmy superbohaterskie obecnie rządzą w kinowych kasach. Ponadto widowiska komiksowe przyciągają coraz więcej uznanych twórców jak choćby ostatnio Chloé Zhao. Jednak zdarzają się również osoby, które nie przepadają za produkcjami o superbohaterach. Wśród nich znajdują się między innymi Martin Scorsese i Ridley Scott. Teraz do tego grona dołączyła reżyserka filmu Psie pazury, Jane Campion.
Twórczyni w rozmowie z Variety została zapytana o to, czy kiedykolwiek chciałaby nakręcić superbohaterskie widowisko. Campion stwierdziła wręcz, że nienawidzi tego typu produkcji. Powiedziała, że są hałaśliwe i niedorzeczne i sama nie rozumie o co chodzi z tymi pelerynami i dorosłymi mężczyznami ubranymi w obcisłe stroje.
_61375ad6b4369.jpeg)
Dla przypomnienia Psie pazury to jeden z oscarowych faworytów w 2022 roku. W głównej roli w produkcji występuje Benedict Cumberbatch, czyli ekranowy Doktor Strange, a partnerują mu również znani z komiksowych widowisk Kirsten Dunst (trylogia o Spider-Manie) oraz Kodi Smit-McPhee (seria X-Men).
Źródło: theplaylist.net




Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premiery
Dzisiaj urodziny obchodzą
Taika Waititi
ur. 1975, kończy 47 lat
Angela Bassett
ur. 1958, kończy 64 lat
Cristin Milioti
ur. 1985, kończy 37 lat
Cameron Monaghan
ur. 1993, kończy 29 lat
Steve Carell
ur. 1962, kończy 60 lat
Co o tym sądzisz?