Flash - pierwsze recenzje filmu DCU już w sieci. Miał być wielki hit, a jest... bardzo różnie
Pojawiły się pierwsze recenzje filmu Flash. Krytycy w swoich opiniach chwalą Ezrę Millera, Michaela Keatona i ekranową nostalgię, ale mają też sporo uwag.
Pojawiły się pierwsze recenzje filmu Flash. Krytycy w swoich opiniach chwalą Ezrę Millera, Michaela Keatona i ekranową nostalgię, ale mają też sporo uwag.
Flash został już pokazany krytykom - do sieci trafiły właśnie pierwsze recenzje filmu DCU. W momencie powstawania tego tekstu produkcja w serwisie Rotten Tomatoes ma 72% pozytywnych opinii przy średniej ocen na poziomie 6,5/10 (uwzględniono 75 recenzji). Co ciekawe, to dopiero piąty wynik wśród ekranowych opowieści DC z ostatnich lat; lepsze rezultaty osiągnęły Wonder Woman (93%), Shazam! i Legion samobójców: The Suicide Squad (90%) oraz Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) (79%). Jeszcze gorzej sytuacja wygląda na portalu Metacritic, gdzie Flash w chwili obecnej otrzymał ocenę 60/100 (zliczono 28 tekstów).
Recenzenci w swoich opiniach są zgodni, że historia ta bez dwóch zdań jest satysfakcjonująca jako "napakowany nostalgią po brzegi film o podróżach w czasie i poruszający koncepcję multiwersum". Chwalony jest przede wszystkim Michael Keaton w roli Batmana, który ma "kraść każdą scenę ze swoim udziałem". Podkreśla się także znakomity występ Ezry Millera i naprawdę zaskakujące cameo. Z drugiej jednak strony krytycy zauważają, że w końcowej części opowieść ta zupełnie "traci swój impet". Variety uważa też, że zarówno aktorzy, jak i widzowie "zasłużyli na lepszą produkcję".
Oto fragmenty niektórych recenzji:
Hollywood Reporter - Ten film daje przyjemną rozrywkę, nawet jeśli jego twórcy spędzają więcej czasu na kręceniu kołem niż na jego wymyślaniu. Wcześniejszy rozgłos wokół produkcji był związany z szeregiem kontrowersji wokół Ezry Millera, ale to właśnie on okazuje się największym atutem tej historii. Wnosi w nią serce, humor i wrażliwość nieczęsto spotykaną wśród superbohaterów na wielkim ekranie. Jego rola jest wielowymiarowa, co jest naprawdę wielkim osiągnięciem przy całej tej fiksacji na punkcie nostalgicznego zaspokajania fanów przez twórców.
USA Today - To list miłosny do poprzednich produkcji opartych na komiksach DC - chociaż akcja tego filmu w zasadzie kręci się w kółko, a twórcy nieustannie chcą sprawić, by wszystko zaczęło działać. (...) Jest tu wiele dobrych rzeczy, jak scena, w której Flash ratuje w zwolnionym tempie dzieci, ale to i tak nie pomaga w tym, by cała historia nie potykała się o rozmaite przeszkody.
Rolling Stone - Flash to najlepszy film DC w erze po Christopherze Nolanie. Ta produkcja udowadnia, że może powstać historia o superbohaterach, która jest mroczna i zarazem w tej otchłani mroku absolutnie nie przepada.
The Wrap - Ta produkcja to nieustanne przeskakiwanie od jednego źle przedstawionego pomysłu do drugiego i od jednego wywołanego nostalgią okrzyku do drugiego.
Awards Watch - Oglądanie Michaela Keatona dostarcza mnóstwo zabawy, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ten film to po prostu pusty spektakl, pozbawiony treści.
Entertainment Weekly - Jakiekolwiek filmy DC czekają nas w przyszłości, miejmy nadzieję, że ich scenarzyści nie będą odwoływać się do koncepcji multiwersum. W tym momencie to pole wydaje się już dobrze wydeptane.
Alonso Duralde - Po tym filmie dochodzę do wniosku, że powstanie kultury nerdów mogło być błędem.
Flicks - Pomimo obiecującego początku Flash nie jest filmem, który zmieni reguły gry jeśli chodzi o pokazywanie multiwersum na ekranie - nawet jeśli chce być uznawany za taką produkcję.
Draftkings Nation - Ten film próbuje opowiadać o zbyt wielu rzeczach jednocześnie. Jego twórcy zachowują się tak, jakby wciąż chcieli siedzieć przy stole ze wszystkimi kartami, wyciągając w danej chwili tę, której aktualnie potrzebują.
Filmy DC na Rotten Tomatoes (ocena krytyków i widzów)
Flash wejdzie na ekrany kin w Polsce już 16 czerwca.
Źródło: Rotten Tomatoes
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1984, kończy 41 lat
ur. 1981, kończy 44 lat
ur. 1997, kończy 28 lat
ur. 1981, kończy 44 lat
ur. 2009, kończy 16 lat