Przeczytaj w weekend

Funcom i Legendary nawiązują współpracę. Powstaną gry w uniwersum Diuny

W trakcie sześcioletniej współpracy na rynek mają trafić co najmniej 3 produkcje.

W trakcie sześcioletniej współpracy na rynek mają trafić co najmniej 3 produkcje.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Tagi:  legendary 

Funcom to norweska firma zajmująca się tworzeniem i wydawaniem gier. Ich ostatnią produkcją było survivalowe Conan Exiles. Teraz poinformowano, że nawiązali oni współpracę z Legendary, której rezultatem mają być gry na podstawie Diuny autorstwa Franka Herberta.

Współpraca Funcom i Legendary ma trwać sześć lat i w tym czasie mamy otrzymać co najmniej trzy produkcje na PC i konsole. Jedną z nich ma być sieciowa gra w otwartym świecie, a jej produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku. O pozostałych dwóch tytułach na ten moment nie wiemy nic.

Warto również przypomnieć, że w planach jest też ekranizacja Dune, w której wystąpią m.in. Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Zendaya, Javier Bardem i Josh Brolin. Reżyserem filmu jest Denis Villeneuve.

Źródło: comingsoon.net / fot. Westwood Studios

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV