George R.R. Martin skończył książki? Tak twierdzi aktor z Gry o tron

Cześć fanów podejrzewa, że George R.R. Martin skończył pisać ostatnie powieści osadzone w świecie Gry o tron, ale czeka z ich wydaniem na koniec serialu. Jeden z aktorów ostatnio dolał w tym temacie oliwy do ognia.

Cześć fanów podejrzewa, że George R.R. Martin skończył pisać ostatnie powieści osadzone w świecie Gry o tron, ale czeka z ich wydaniem na koniec serialu. Jeden z aktorów ostatnio dolał w tym temacie oliwy do ognia.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

George R.R. Martin napisał do tej pory pięć powieści z serii Pieśń Lodu i Ognia, na bazie której powstał hitowy serial Gra o tron stacji HBO. Niestety akcja serialu wyprzedziła znacząco wydarzenia z książek i właśnie z tej produkcji poznamy zakończenie historii. George R.R. Martin nadal ma do napisania dwie powieści: The Winds of Winter i A Dream of Spring.

Część fanów nie może uwierzyć w wolne tempo pisania powieści przez Martina - od premiery Tańca ze smokami minęło już blisko osiem lat. Stąd popularna jest teoria, że autor dogadał się z twórcami serialu, by wstrzymać się z wydawaniem książek do zakończenia Gry o tron.

Nie byłoby to nic więcej jak kolejna teoria spiskowa, ale ostatnio znalazła ona potwierdzenie w słowach Iana McElhinneya - aktora, który wcielał się w Grze o tron w Barristana Selmy'ego. Na jednym z konwentów miał on powiedzieć, że George R.R. Martin dogadał się z twórcami serialu Davidem BenioffemDanem Weissem, by wstrzymać się z wydawaniem książek aż do czasu skończenia się produkcji HBO.

Mało tego, McElhinney twierdzi, że Martin obie książki ma już ukończone i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to możemy się ich spodziewać w ciągu kilku miesięcy.

Twierdzenia aktora są o tyle wątpliwe, że jego udział w serialu zakończył się kilka lat temu. Do tej wypowiedzi ostro ustosunkował się także sam Martin na swoim blogu. Napisał między innymi:

Nie, The Winds of Winter i A Dream of Spring nie są skończone. Snu nawet nie zacząłem: nie będę pisał tomu siódmego aż nie skończę szóstego. Wydaje mi się absurdalne, że muszę to podkreślać. Świat nie jest płaski, Ziemia krąży wokół słońca, woda jest mokra... czy o też mam mówić?

W dalszej części wpisu autor stwierdził, że niewydawanie napisanych już książek jest także nieracjonalne z ekonomicznego punktu widzenia: dla niego, wydawców na całym świecie, a także HBO.

Źródło: ew.com, georgerrmartin.com/notablog / fot. HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV