George R.R. Martin skończył książki? Tak twierdzi aktor z Gry o tron

Cześć fanów podejrzewa, że George R.R. Martin skończył pisać ostatnie powieści osadzone w świecie Gry o tron, ale czeka z ich wydaniem na koniec serialu. Jeden z aktorów ostatnio dolał w tym temacie oliwy do ognia.

Cześć fanów podejrzewa, że George R.R. Martin skończył pisać ostatnie powieści osadzone w świecie Gry o tron, ale czeka z ich wydaniem na koniec serialu. Jeden z aktorów ostatnio dolał w tym temacie oliwy do ognia.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

George R.R. Martin napisał do tej pory pięć powieści z serii Pieśń Lodu i Ognia, na bazie której powstał hitowy serial Gra o tron stacji HBO. Niestety akcja serialu wyprzedziła znacząco wydarzenia z książek i właśnie z tej produkcji poznamy zakończenie historii. George R.R. Martin nadal ma do napisania dwie powieści: The Winds of Winter i A Dream of Spring.

Część fanów nie może uwierzyć w wolne tempo pisania powieści przez Martina - od premiery Tańca ze smokami minęło już blisko osiem lat. Stąd popularna jest teoria, że autor dogadał się z twórcami serialu, by wstrzymać się z wydawaniem książek do zakończenia Gry o tron.

Nie byłoby to nic więcej jak kolejna teoria spiskowa, ale ostatnio znalazła ona potwierdzenie w słowach Iana McElhinneya - aktora, który wcielał się w Grze o tron w Barristana Selmy'ego. Na jednym z konwentów miał on powiedzieć, że George R.R. Martin dogadał się z twórcami serialu Davidem BenioffemDanem Weissem, by wstrzymać się z wydawaniem książek aż do czasu skończenia się produkcji HBO.

Mało tego, McElhinney twierdzi, że Martin obie książki ma już ukończone i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to możemy się ich spodziewać w ciągu kilku miesięcy.

Twierdzenia aktora są o tyle wątpliwe, że jego udział w serialu zakończył się kilka lat temu. Do tej wypowiedzi ostro ustosunkował się także sam Martin na swoim blogu. Napisał między innymi:

Nie, The Winds of Winter i A Dream of Spring nie są skończone. Snu nawet nie zacząłem: nie będę pisał tomu siódmego aż nie skończę szóstego. Wydaje mi się absurdalne, że muszę to podkreślać. Świat nie jest płaski, Ziemia krąży wokół słońca, woda jest mokra... czy o też mam mówić?

W dalszej części wpisu autor stwierdził, że niewydawanie napisanych już książek jest także nieracjonalne z ekonomicznego punktu widzenia: dla niego, wydawców na całym świecie, a także HBO.

Źródło: ew.com, georgerrmartin.com/notablog / fot. HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV