George R.R. Martin potwierdza, że pracuje przy nowej grze wideo

George R.R. Martin, twórca kultowej już sagi Pieśń Ognia i Lodu potwierdził, że zaangażowany jest w projekt gry wideo.

George R.R. Martin, twórca kultowej już sagi Pieśń Ognia i Lodu potwierdził, że zaangażowany jest w projekt gry wideo.

Niespełna dwa miesiące temu pojawiła się plotka łącząca osobę George'a R.R. Martina z japońskim studiem From Software, twórcami takich gier, jak Dark Souls III czy Sekiro: Shadows Die Twice. Ci drudzy mają pracować nad grą ze scenariuszem tego pierwszego. Plotki te nie były oficjalnie komentowane, aż do dziś.

Wprawdzie nadal nie wiemy czy grę ze scenariuszem Martina stworzy From Software, ale mamy potwierdzenie, że taki tytuł powstaje i realizowany jest w Japonii.

Autor sagi Pieśń Ognia i Lodu na swoim blogu oznajmił fanom, że w ostatnim czasie udał się właśnie do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie "konsultował grę wideo z Japonii". To już wystarczający dowód przemawiający za tym, że taki tytuł powstaje.

Plotki dotyczące gry mówią, że będzie to tytuł z otwartym światem pełnym królestw. Gracz będzie miał swobodę poruszania się, będzie mógł podbijać te krainy, a w zamian za to będzie zdobywał nowe zdolności, które posiadali pokonani liderzy. I wreszcie - tytuł może doczekać się ujawnienia na czerwcowych targach E3.

Źródło: georgerrmartin.com / fot. Activision

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV