Ghost of Tsushima z premierą w tym roku?

Ghost of Tsushima, nowa marka twórców inFamous, nie ma określonej daty premiery. Według Sony tytuł zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Ghost of Tsushima, nowa marka twórców inFamous, nie ma określonej daty premiery. Według Sony tytuł zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Michał Czubak
Michał Czubak
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Dawno nie mieliśmy oficjalnych wieści na temat Ghost of Tsushima. Nowa produkcja studia Sucker Punch zapowiedziana została podczas Paris Game Week w 2017 roku. Lata mijają, a tytuł nie doczekał się zapowiedzi premiery. Ta, według udziałowców Sony, powinna nadejść szybko, gdyż gra ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Udziałowcy firmy otrzymali prezentację z kluczowymi markami Sony i ich sprzedażą. Widnieje tam m.in. logo Sucker Punch, a obok gry inFamous: Second Son, która sprzedała się w nakładzie 6 mln i właśnie Ghost of Tsushima. Przy tej drugiej grze widnieje adnotacja, która wskazuje na premierę jeszcze w tym roku.

Jeśli rzeczywiście gra szykowana jest na premierę w tym roku, to za wiele czasu na promocję tego samurajskiego tytułu nie zostało. Trzeba jeszcze znaleźć odpowiednie okienko wydawnicze dla niej. Listopad odpada - wtedy ma się ukazać inny tytuł na wyłączność (póki co) PlayStation 4 - gra Death Stranding. Może więc wrzesień lub październik? Tam też jest już ciasno, a czasu pozostało niewiele na zbudowanie porządnej kampanii.

Nie można też wykluczyć, że chodzi tu o rok fiskalny 2019 - jeśli tak, to twórcy mają nieco więcej czasu i Ghost of Tsushima miałoby zadebiutować na rynku przed 31 marca 2020 roku. Również ten okres jest jednak bardzo gorący w branży - w marcu premierę ma między innymi Watch Dogs: Legion i Final Fantasy VII Remake, w kwietniu zaś - Cyberpunk 2077

Akcjonariusze SONYfot. PSU.com

Źródło: psu.com / fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV