Gildia Aktorów zbada dysproporcje w gażach za Wszystkie pieniądze świata

Amerykańska Gildia Aktorów przyjrzy się dokładniej sprawie gaż za film Wszystkie pieniądze świata - chodzi tu przede wszystkim o znaczną różnicę w zarobkach Michelle Williams i Marka Wahlberga.

Amerykańska Gildia Aktorów przyjrzy się dokładniej sprawie gaż za film Wszystkie pieniądze świata - chodzi tu przede wszystkim o znaczną różnicę w zarobkach Michelle Williams i Marka Wahlberga.

Już wcześniej informowaliśmy Was, że za pracę przy samych tylko dokrętkach do filmu Wszystkie pieniądze świata Mark Wahlberg otrzymał 1,5 mln dolarów, podczas gdy Michelle Williams ledwie ok. tysiąca dolarów. Sprawa ta zbulwersowała amerykańską opinię publiczną do tego stopnia, że do gry wkroczy teraz Gildia Aktorów, która ma zbadać cały aspekt ustalania wysokości gaż członków obsady.

Przypomnijmy, że na przełomie listopada i grudnia ekipa wróciła na plan, by od nowa nakręcić sceny, w których miał pojawić się Christopher Plummer (zastąpił on Kevin Spacey). Za 10 dni pracy przy dokrętkach Williams otrzymała mniej niż 1000 dolarów, gdyż zgodziła się grać za normalną stawkę dzienną (80 dolarów). Gildia Aktorów chce przyjrzeć się sprawie dysproporcji w zarobkach, choć komentatorzy już teraz oceniają, że organizacja niewiele będzie w stanie wskórać. Chodzi tu przede wszystkim o fakt, że Williams i Wahlberg, jako cenione w Hollywood gwiazdy, negocjują kontrakty na zupełnie innych zasadach niż inni członkowie obsady - nie można więc tu zastosować odniesienia do stawek, jakie Gildia jako związek zawodowy negocjuje z wytwórniami.

Amerykańskie media wychodzą z założenia, że cała sprawa nie ma żadnego związku z dyskryminowaniem konkretnej płci, a Williams największe pretensje powinna mieć do swojego agenta. Warto też zwrócić uwagę na to, że Wahlberg zdecydował się zagrać w produkcji za 20% swojej normalnej pensji za film (jej minimalny poziom to 15 mln dolarów), ale w jego umowie nie zawarto żadnych zapisów o dokrętkach.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV