Google pomoże ci posprzątać aplikacje w telefonie

W Sklepie Play pojawiła się nowa funkcja, która zadba o to, aby na naszym telefonie nie było aplikacji, które tylko zaśmiecają nam pamięć i nie są do niczego potrzebne.

W Sklepie Play pojawiła się nowa funkcja, która zadba o to, aby na naszym telefonie nie było aplikacji, które tylko zaśmiecają nam pamięć i nie są do niczego potrzebne.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  android 

Android może i daje nam dostęp do niezwykle szerokiego portfolio aplikacji, ale nie oszukujmy się - niemal każdy posiadacz telefonów z tym systemem operacyjnym ma zainstalowany program, z którego nie korzysta. Zdarza nam się w końcu instalować zarówno takie aplikacje, które wykorzystujemy od czasu do czasu, jak i te, o których na dobre zapominamy po kilkukrotnym uruchomieniu. Niestety, każda z nich wciąż zaśmieca pamięć, telefonu której kiedyś może zabraknąć.

Pracownicy Google postanowili coś z tym zrobić i wprowadzić mechanizm, który ułatwi zarządzanie niepotrzebnym oprogramowaniem. W Sklepie Play pojawi się nowa opcja, dzięki której system będzie w stanie powiadamiać użytkowników o aplikacjach, które warto odinstalować, gdyż nie są przez nas wykorzystywane i niepotrzebnie zajmują miejsce w pamięci urządzenia.

Kiedy na ekranie pojawi się powiadomienie informujące o zbędnym oprogramowaniu, po kliknięciu w nie wyświetlisię lista aplikacji, z których od dłuższego czasu nie korzystamy. Na razie nie wiadomo, w jakim momencie otrzymamy to powiadomienie, ani w jaki sposób będą typowane aplikacje do usunięcia. Nowa funkcja może okazać się bardzo przydatna, zwłaszcza w przypadku osób, które lubią instalować zasobożerne gry tylko po to, aby pobawić się nimi przez pięć minut i zapomnieć na zawsze.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Google

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV