Przeczytaj w weekend

Google pomoże ci posprzątać aplikacje w telefonie

W Sklepie Play pojawiła się nowa funkcja, która zadba o to, aby na naszym telefonie nie było aplikacji, które tylko zaśmiecają nam pamięć i nie są do niczego potrzebne.

W Sklepie Play pojawiła się nowa funkcja, która zadba o to, aby na naszym telefonie nie było aplikacji, które tylko zaśmiecają nam pamięć i nie są do niczego potrzebne.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  android 

Android może i daje nam dostęp do niezwykle szerokiego portfolio aplikacji, ale nie oszukujmy się - niemal każdy posiadacz telefonów z tym systemem operacyjnym ma zainstalowany program, z którego nie korzysta. Zdarza nam się w końcu instalować zarówno takie aplikacje, które wykorzystujemy od czasu do czasu, jak i te, o których na dobre zapominamy po kilkukrotnym uruchomieniu. Niestety, każda z nich wciąż zaśmieca pamięć, telefonu której kiedyś może zabraknąć.

Pracownicy Google postanowili coś z tym zrobić i wprowadzić mechanizm, który ułatwi zarządzanie niepotrzebnym oprogramowaniem. W Sklepie Play pojawi się nowa opcja, dzięki której system będzie w stanie powiadamiać użytkowników o aplikacjach, które warto odinstalować, gdyż nie są przez nas wykorzystywane i niepotrzebnie zajmują miejsce w pamięci urządzenia.

Kiedy na ekranie pojawi się powiadomienie informujące o zbędnym oprogramowaniu, po kliknięciu w nie wyświetlisię lista aplikacji, z których od dłuższego czasu nie korzystamy. Na razie nie wiadomo, w jakim momencie otrzymamy to powiadomienie, ani w jaki sposób będą typowane aplikacje do usunięcia. Nowa funkcja może okazać się bardzo przydatna, zwłaszcza w przypadku osób, które lubią instalować zasobożerne gry tylko po to, aby pobawić się nimi przez pięć minut i zapomnieć na zawsze.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Google

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV