Repertuar kin Nowość Program TV

Google zmienia logo z okazji 30. rocznicy narodzin WWW

Trzydzieści lat temu internet zaczął funkcjonować w takiej formie, w jakiej istnieje do dziś. Google postanowiło uczcić tę rocznicę zmieniając swoje logo.

Google jest jedną z niewielu firm, które tak chętnie ingerują w swoje logo. Kiedy w 1998 roku korporacja zmodyfikowała je z okazji festiwalu Burning Man, tworząc tym samym pierwszego Doodle’a nikt nie spodziewał się, jak kolosalne rozmiary przybierze ta zabawa. Obecnie firma zmienia logo niemal codziennie – od początku roku powstało 61 Doodli, które upamiętniały najważniejsze wydarzenia o charakterze lokalnym i ogólnoświatowym.

Dziś korporacja złożyła hołd wydarzeniu, o którym pamiętają nieliczni, mimo iż doprowadziło do kolosalnych zmian na świecie. 11 marca 1989 roku Tim Berners-Lee zaprojektował system World Wide Web, hipertekstualną strukturę sieci internetowej, która ułatwiła przesyłanie danych pomiędzy komputerami.

Choć wiele osób może utożsamiać sieć WWW z Internetem, terminy te nie są ze sobą zbieżne. Internet to struktura połączonych ze sobą komputerów, zdolnych do komunikowania się ze sobą. WWW to tylko fragment tej globalnej sieci, który daje nam dostęp do stron internetowych. W czasach przed WWW wymiana informacji między komputerami nie była tak intuicyjna, jak dziś. Stworzenie rozwiązania umożliwiającego linkowanie ze sobą poszczególnych treści i łączenie się z serwerami za pośrednictwem prostych adresów stron sprawiło, że sieć stała się bardziej przystępna. Wyszła do ludzi i mogła rozwinąć się do tego stopnia, aby po latach zagrozić tradycyjnym mediom.

-
-

To dzięki wynalezieniu WWW powstały wielkie portale informacyjne, portale społecznościowe oraz serwisy pokroju YouTube’a, Spotify czy Netflixa. Gdyby Tim Berners-Lee nie zaprezentował światu WWW, dziś Internet nie byłby aż tak silnym medium. Nie dziwi zatem, że Google postanowiło uczcić brytyjskiego inżyniera – gdyby nie jego wynalazek, Google nigdy nie stałby się jedną z największych firm na świecie. W końcu większość zysków firmy pochodzi z reklam w sieci, a te bazują na hipertekstualnej strukturze Internetu.

Źródło: Google
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Paweł Krzystyniak
-

Marvel’s Spider-Man: Fan połączył dwa kostiumy…

W Marvel's Spider-Man znajdziemy mnóstwo kostiumów dla Pajączka, ale nie przeszkadza to fanom na tworzenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – olbrzymie zainteresowanie…

Wiemy już, ile wyświetleń w trakcie pierwszych 24 godzin po internetowym debiucie zanotował zwiastun filmu…

Piotr Piskozub
Plotka
-

The Batman – wiemy już, w…

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat filmu The Batman - są one związane…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.