Gra o tron - fani chcą nowej wersji 8. sezonu. Jest petycja

Gra o tron to serial, który w ostatnim sezonie wzbudza spore kontrowersje. Fani, którym najbardziej się nie podobał, zapoczątkowali nawet petycję, w której proszą o stworzenie go od nowa.

Gra o tron to serial, który w ostatnim sezonie wzbudza spore kontrowersje. Fani, którym najbardziej się nie podobał, zapoczątkowali nawet petycję, w której proszą o stworzenie go od nowa.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  hbo polska 

Gra o tron to serial który ma tysiące fanów na całym świecie. Emitowana od 2011 roku produkcja HBO doczekała się ośmiu sezonów, z których ostatni ma zakończyć się już w najbliższy poniedziałek nad ranem - przed nami finałowy 6. odcinek, w którym wszystkie wątki zostaną ostatecznie rozstrzygnięte.

Cały sezon 8. wzbudza wiele kontrowersji wśród fanów, a jego recenzje są zupełnie skrajne. Odcinek numer 5. zanotował najsłabsze noty w historii całego serialu, a w sieci słychać coraz więcej głosów krytykujących fabularne decyzje twórców i to, że niektóre wątki poprowadzono tak, a nie inaczej. Wszystko to stało się powodem, dla którego fani zdecydowali się stworzyć petycję - jest ona dostępna w sieci i na ten moment widnieje pod nią już ponad 200 000 podpisów. Tytuł petycji jest dość uszczypliwy, ponieważ brzmi "Remake 8. sezonu Gry o tron z kompetentnymi scenarzystami" - fani nie ukrywają, że nie zadowala ich wizja D.B. Weissa i Davida Benioffa, którzy od jakiegoś czasu improwizują cały serial bez materiału książkowego.

Fani liczą, że przy wystarczająco dużej liczbie podpisów zwrócą na siebie uwagę HBO, które rzeczywiście przemyśli restart 8. sezonu. Do tego jeszcze długa droga, a stacja w ogóle nie odnosi się do istniejącej petycji. Przypomnijmy, że podobny zabieg fani wymyślili także przy kontrowersyjnym filmie Gwiezdne wojny: ostatni Jedi, jednak i w tym przypadku plany na remake spełzły na niczym.

Wraz z petycją w sieci pojawia się coraz więcej głosów, które wątpią w powodzenie nowych filmów ze świata Gwiezdnych Wojen - te mają przygotować właśnie Benioff i Weiss. Internauci wyrażają nadzieję, że panowie zostaną odsunięci od projektu.

Gra o tron - finałowy odcinek 8. sezonu zadebiutuje w nocy z niedzieli na poniedziałek na HBO.

null.

Źródło: comicbook.com / zdjecie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV