Gra o tron – George R.R. Martin obiecuje, że skończy pisać powieści

Gra o tron już dawno wyprzedziła wątki z powieści George'a R.R. Martina, jednak autor książkowego pierwowzoru mimo wszystko obiecuje, że skończy pisać sagę.

Gra o tron już dawno wyprzedziła wątki z powieści George'a R.R. Martina, jednak autor książkowego pierwowzoru mimo wszystko obiecuje, że skończy pisać sagę.

Michalina Reda

Michalina Reda

Game of Thrones to znany serial HBO, który powstał w oparciu o powieść George R.R. Martin. Na przełomie lat jego fabuła wyprzedziła wydarzenia z cyklu Pieśń Lodu i Ognia, na którym bazuje, co irytuje wielu fanów serii - prace nad najnowszą częścią powieści pod tytułem Wichry zimy przeciągają się już od kilku lat. Ponadto, w planach jest także kolejna powieść, A Dream of Spring, której Martin nawet nie zaczął pisać. I choć część czytelników mogła już stracić nadzieje, autor obiecuje, że na pewno skończy całą sagę.

W nowym wpisie na swoim blogu, Martin podziękował swoim fanom za wytrwałość. To właśnie wtedy zapowiedział, że warto uzbroić się w jeszcze chwilę cierpliwości - zapowiedziane powieści na pewno się ukażą. Jak mówi:

Wiem, że chcecie Wichrów zimy i zamierzam Wam je dać. Jestem zachwycony, że pozostaliście ze mną w oczekiwaniu na nie. Wasza cierpliwość i niesłabnące wsparcie są dla mnie nieocenione. Cieszcie się czytaniem. Ja powracam do mojej fortecy samotności i do Westeros. Co prawda nie będzie to jutro ani też w przyszłym tygodniu, ale otrzymacie zakończenie Pieśni Lodu i Ognia. A w międzyczasie przed Wami finałowy sezon Gry o tron oraz nowy serial, który nie jest jeszcze oficjalnie zatytułowany The Long Night. Ponadto, parę innych seriali jest w przygotowaniu, a w planach mamy także inne fajne rzeczy. Nie tylko zima nadchodzi.

Na razie nie wiadomo kiedy można spodziewać się publikacji nowej powieści Martina. Będziemy informować o postępie prac.

Gra o tron - finałowy 8. sezon serialu zadebiutuje wiosną 2019 roku.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV