Menu

Aktualności

Gwiazda Z Archwium X miała dostać 2 razy niższą pensję niż David Duchovny

Aktorce Gillian Anderson, gwieździe seriali Z Archiwum X, Hannibal i Upadek zaproponowano dwukrotnie niższą pensję niż Davidowi Duchovnemu. Anderson nie ukrywa swojego oburzenia, szczególnie w czasach, gdy coraz częściej mówi się o nierówności płac w show-biznesie.

Premiera nowego, 6-odcinkowego sezonu Z Archiwum X już jutro (a w Polsce w poniedziałkowy wieczór) i fani z pewnością nie mogą się doczekać kolejnych przygód Agenta Muldera i Agentki Scully. Jednak nie wszystko jest kolorowe podczas produkcji kontynuacji kultowego serialu. Według różnych źródeł, podczas negocjacji gwieździe serialu Gillian Anderson, która ostatnio błyszczała w serialach takich jak Upadek i Hannibal, zaproponowano o połowę mniejsze wynagrodzenie niż dla Davida Duchovnego.

Jestem zaskoczona, że tak wielu dziennikarzy nie zwróciła na to uwagi, szczególnie w czasach, gdy coraz częściej mówi się o nierównych płacach w tym biznesie. To ważne, by mówić o tym głośno i wyraźnie. To był dla mnie szok, gdyż pracowałam bardzo długo na to, by być traktowana na równi z innymi – powiedziała aktorka w wywiadzie dla The Daily Beast.

Czytaj także: Z Archiwum X – dwudniowa premiera na antenie stacji FOX

Gdy Anderson zaczęła grać w serialu, zarabiała zdecydowanie mniej niż Duchovny, jednak z czasem, gdy jej postać stawała się coraz ważniejsza, wreszcie udało się jej wywalczyć taką samą pensję. Jednak po dwudziestu latach sytuacja się powtarza.

Nie było sensu negocjować ze mną najpierw, gdyż zaproponowali mi po prostu połowę z tego, co zaoferowali Davidowi – Gillian zdradziła dziennikarzom The Hollywood Reporter.

Na szczęście źródła potwierdzają, że ostatecznie Gillian i Duchovny otrzymali takie samo wynagrodzenie za nowy sezon serialu.

10. seria Z Archiwum X zadebiutuje w Polsce na kanale FOX w poniedziałek, 25 stycznia 2016 o godz. 21.

Źródło: hollywoodreporter.com, thedailybeast.com/ zdjecie główne: materiały prasowe
Przejdź do komentarzy (0)
Komentarze