Gwiezdne Wojny - kobieta wyreżyseruje film. Szefowa Lucasfilm zapewnia

Kathleen Kennedy odbierała nagrodę za całokształt twórczości. Podczas rozmowy z BBC odniosła się do planów na Gwiezdne Wojny.

Kathleen Kennedy odbierała nagrodę za całokształt twórczości. Podczas rozmowy z BBC odniosła się do planów na Gwiezdne Wojny.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  film 

Kathleen Kennedy to jedna z najbardziej doświadczonych producentek Hollywood, która w swojej długiej karierze pracowała przy wielu klasykach z lat 80. i 90. Podczas rozdania nagród BAFTA 2020 przyznano jej wyróżnienie za całokształt twórczości.

Podczas czerwonego dywanu dziennikarz BBC News zapytał, czy będzie można oczekiwać kobiety za kamerą filmu ze świata Gwiezdnych Wojen. Kennedy nie ma wątpliwości, że niedługo tak się stanie.

Nie będzie to pierwsza kobieta za kamerą produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen. Deborah Chow wyreżyserowała dwa odcinki serialu The Mandalorian i pracuje nad stworzeniem kolejnego Obi-Wanie Kenobim. 

Na razie nie wiadomo nic na temat przyszłości Star Wars i planów Kennedy na wprowadzenie reżyserki za kamerę. Wiemy jedynie, że obecnie filmy mają przerwę od kinowego ekranu i najbliższy pojawi się dopiero w grudniu 2022 roku.

https://twitter.com/BBCNewsEnts/status/1224027870915416064

Źródło: BBC News / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV