Przeczytaj w weekend

Gwiezdne Wojny - o czym miał być film twórców Gry o tron?

Gwiezdne Wojny od twórców Gry o tron. Plany były, ale David Benioff i D.B. Weiss pożegnali się z Lucasfilmem. Dziennikarze Variety.com dowiedzieli się, co panowie chcieli pokazać w filmie.

Gwiezdne Wojny od twórców Gry o tron. Plany były, ale David Benioff i D.B. Weiss pożegnali się z Lucasfilmem. Dziennikarze Variety.com dowiedzieli się, co panowie chcieli pokazać w filmie.

Adam Siennica

Adam Siennica

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Gwiezdne Wojny od twórców Gry o tron miały doczekać się trylogii, która byłaby w kinach po zakończeniu Gwiezdnej Sagi. Wiemy, że to nie będzie mieć miejsce, więc możemy jedynie poznać ich pomysł na film. Według informatorów dziennikarzy Variety.com panowie chcieli opowiedzieć historię o samych początkach istnienia Jedi.

Okazuje się, że włodarze Lucasfilmu z Kathleen Kennedy na czele podczas spotkań z Davidem Benioffem i D.B. Weissem zaczęli dostrzegać, że ich wizje idą w innych kierunkach.  The Hollywood Reporter twierdzi, że duet twórców zaczynał być coraz bardziej niechętny wobec Gwiezdnych Wojen przez toksycznych "fanów", którzy są o wiele gorsi niż ci, z którymi mieli do czynienia przy Grze o tron.

Dziennikarze Variety.com zwracają uwagę na problemy w zarządzaniu Lucasfilmem, które stają się przyczyną sytuacji, gdzie kolejne osoby rezygnują lub zostają zwolnione. Wcześniej z Gwiezdnymi Wojnami musieli pożegnać się Colin Trevorrow, Josh Trank, Chris Miller i Phil Lord. Przyznają, że kolejna sytuacja wywołuje zdziwieniu w Hollywood i pojawiają się pytania o zdolność prowadzenia studia przez Kathleen Kennedy.

Problemem jest też kompletny brak kreatywnej kontroli i swobody dla filmowców. Chociaż Kennedy obiecuje im to na spotkaniach, gdy przychodzi do rozmów o pomysłach, szefowa Lucasfilmu i jej ludzie je torpedują, bo mają być one zgodne z określoną wizją Lucasfilmu. Nie ma tu miejsca na ryzyko. Dziennikarze twierdzą, że gdy niezgodna pomiędzy filmowcami, a Kennedy zaczyna się zaostrzać, szefowa studia zamiast szukać kompromisu, decyduje się zwalniać ludzi.

Informatorzy portalu twierdzą, że trylogia Riana Johnsona nadal jest w planach. Zwracają uwagę, że w odróżnieniu od zwolnionych filmowców, Johnson dobrze dogadywał się z Kennedy. W produkcji są też dwa seriale aktorskie o Obi-Wanie oraz Cassianie Andorze z Łotra 1.

Źródła Variety donoszą, że na razie posada Kennedy jest bezpieczna pomimo bardzo problematycznych sytuacji. Jednak wszystkie źródła zwracają im uwagę na to, że filmowcy nabierają dystansu i nie chcą za bardzo z nią współpracować, bojąc się kompromitującego zwolnienia, o którym będzie głośno w mediach. Według ich wiedzy na razie nie ma planów, aby Kevin Feige, szef Marvel Studios, który ma wyprodukować jeden z filmów, dostał większą i bardziej znaczącą rolę w Lucasfilmie.

Przypomnijmy, że dokładne plany na kinowe filmy ze świata Gwiezdnych Wojen poznamy po premierze części IX.

null

Źródło: variety.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Charlie Cox

Charlie Cox

ur. 1982, kończy 37 lat

Adam Brody

Adam Brody

ur. 1979, kończy 40 lat

Michael Shanks

Michael Shanks

ur. 1970, kończy 49 lat

Camilla Luddington

Camilla Luddington

ur. 1983, kończy 36 lat

Rachel Brosnahan

Rachel Brosnahan

ur. 1990, kończy 29 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV