Harry Potter - kto zginął w filmach? Najważniejsze śmierci na ekranie

Harry Potter to uniwersum, które na dobre wpisało się w popkulturę. W dzisiejszej galerii chcemy przypomnieć Wam najważniejsze śmierci, jakie zobaczyliśmy na wielkim ekranie.

Harry Potter to uniwersum, które na dobre wpisało się w popkulturę. W dzisiejszej galerii chcemy przypomnieć Wam najważniejsze śmierci, jakie zobaczyliśmy na wielkim ekranie.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  galeria 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Harry Potter to seria literacka zaadaptowana na wielkie kinowe ekrany, której ostatni film miał swoją premierę w 2011 roku. Mimo upływu czasu, historie te wciąż są silnie zakorzenione w popkulturze, a wielu fanów regularnie do nich wraca. I choć seria powszechnie została okrzyknięta młodzieżową, a pierwsze książki należą do literatury dla dzieci, w całym uniwersum nie brak także poważniejszych tematów, ze śmiercią na czele.

Na przełomie ośmiu filmów życie oddało naprawdę wielu bohaterów - o części z nich nie wiedzieliśmy zupełnie nic (polegli w walce), zaś innych nie dane nam było zobaczyć w filmach... Są jednak i tacy, których doskonale znaliśmy i lubiliśmy - w dzisiejszej galerii chcemy przypomnieć Wam właśnie ich śmierci, jako najważniejsze pożegnania w całej serii o Harry'ym Potterze.

Które z tych wydarzeń wywołały w Was największe emocje? Dajcie znać w komentarzach.

ZAPRASZAMY NA FINAŁOWY SEZON Gry o Tron w HBO GO

null.

Advertisement

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV