Przeczytaj w weekend

„Hellfire” i „Legion” – Marvel tworzy seriale oparte na komiksach „X-Men”

Długo oczekiwane telewizyjne projekty "X-Men" formalnie zamówione! Stacje FOX, FX i Marvel rozpoczynają produkcję seriali "Hellfire" i "Legion".

Długo oczekiwane telewizyjne projekty "X-Men" formalnie zamówione! Stacje FOX, FX i Marvel rozpoczynają produkcję seriali "Hellfire" i "Legion".

Marcin Rączka

Marcin Rączka

Studio Marvel wprowadza do telewizji długo oczekiwane seriale oparte na komiksach popularnej serii "X-Men". "Hellfire" tworzony jest dla stacji ogólnodostępnej (FOX), a "Legion" dla kablówki (FX).

"Hellfire" będzie serialem przygodowym z elementami akcji, który oparty jest na komiksach Marvela i skupia się na gangu złoczyńców o nazwie The Hellfire Club. Producentem wykonawczym będzie sam Bryan Singer.

Czytaj także: „The Walking Dead” pod melodię z „Przyjaciół” – wideo

Fabuła umiejscowiona zostanie w latach 60. poprzedniego stulecia i opowie o młodym agencie specjalnym, który odkrywa, że pewna kobieta z wyjątkowymi zdolnościami pracuje w tajnej grupie milionerów zwanej The Hellfire Club, którzy chcą przejąć władzę nad światem. W filmie "X-Men: First Class" przedstawiono dwie takie postacie: Sebastiana Shawa i Emmę Frost, w których wcielali się: Kevin Bacon i January Jones.

Patrick McKay i JD Payne ("Star Trek 3") napiszą scenariusz, a produkować będą również: Evan Katz, Manny Coto ("24") i Jeph Loeb z Marvela.

"Legion" będzie produkcją opowiadającą historię Davida Hallera. Od momentu, gdy był nastolatkiem, David zmagał się z chorobą psychiczną. Zdiagnozowano u niego schizofrenię i wielokrotnie leczono w szpitalach. Bohater po dziwnym kontakcie z jednym z pacjentów zaczyna zdawać sobie sprawę, że głosy, które słyszy i wizje, jakie czasem pojawiają się przed jego oczami mogą być prawdziwe. Fani komiksów doskonale wiedzą, że Haller, to syn Charlesa Xaviera znanego z komiksów "X-Men".

Scenariusz do "Legion" napisze Noah Hawley ("Fargo"). Będzie też producentem wykonawczym razezm z Lauren Shuler Donner, Bryanem Singerem i Jephem Loebem z Marvela.

Źródło: TVLine / Fot. Marvel

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV